Informacje - edycja 656, 21.04.2023

21/04/2023

 1. Po promocji miasta na ToiToi, po kolejnej promocji czyli na wnuczka czy po sprawie z Miastem Obywatelskim wydawało się, że jak na jedna kadencję aktualnie zasiadającego burmistrza na fotelu w ratuszu nic więcej się nie wydarzy. Jednak wydarzyła się kolejna reklama na całą Polskę z radnym popalającym trawkę i aż chciałby się krzyknąć basta. Wszak już za chwilę wybory. Wybierzmy kogoś innego na burmistrza, by o Lubartowie mówił się tylko dobrze. Jednak nasze basta zostało znowu zagłuszone – tym razem, po ostatnich zmianach w ratuszu ale także w jednostkach podległych Paśnikowi, gdzie zatrudniono nowych specjalistów od organizacji imprez znowu mamy promocję wśród sportowców, nazywanych przez niektórych biegaczami. Miłośnicy biegania, po tym co wydarzyło się podczas biegów Lewarta wprost mówią, że nie będą już polecali naszego miasta. O tym co tak rozzłościło zawodników którzy przyjechali do Lubartowa z całej Polski oraz co na to Pan od rozdawania medali – o tym w naszym materiale.
 2. Już w najbliższy poniedziałek posiedzenie komisji, która zajmie się tematem przekazania spółdzielni linii przesyłowych. Spotkanie radnych, prezesa spółdzielni Jacka Tomasiaka i prezesa Lecha Klizy odbędzie się o godzinie 16. Czy PEC odda linie przesyłowe?
 3. Architektoniczne perełki Lubelszczyzny będzie można podziwiać podczas kolejnego, tak dużego przedsięwzięcia organizowanego przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. 13 maja mieszkańcy spółdzielni wyjadą na intensywne zwiedzanie Zamościa i Chełma.
 4. Na prośbę Radnego Powiatowego Starostwo Powiatowe w Lubartowie udostępniło dokument przedstawiający zarobki na poszczególnych stanowiskach w lubartowskich szpitalu. Kwoty te stały się tematem wielu dyskusji wśród opinii publicznej.
 5. Wynikiem 2:2 zakończył się mecz MKS Lewartu Lubartów ze Stalą Kraśnik, który zawodnicy rozegrali 15 kwietnia na stadionie miejskim w Lubartowie.
 6. 4 dni później, w środę 19 kwietnia biało-niebiescy rozegrali mecz w Półfinale Pucharu Polski z Lublinianką Lublin. Spotkanie zakończyło się porażką Lewartu wynikiem 1:0.
 7. W miniony poniedziałek, 17 kwietnia odbyło się spotkanie posłów Platformy Obywatelskiej z Mieszkańcami Lubartowa. Lubartów jest jednym z kilkudziesięciu przedwyborczych spotkań na mapie Polski.
 8. 16 zawodników klubu MKS Lubartów stanęło do zmagań podczas Mistrzostw Polski ADCC, a zaznaczmy, że są to największe i najbardziej prestiżowe zawody Brazylijskiego Jiu Jitsu w naszym kraju. Wiktor Szereluk wrócił do Lubartowa z tytułem V-ce Mistrza Polski ADCC 2023, a Martyna Kozłowska z tytułem Mistrza Polski. Pozostali zawodnicy, również odnieśli ogromne sukcesy.
 9. 18 kwietnia, we wtorek na obwodnicy Lubartowa doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką. Jedna osoba trafiła do szpitala.
 10. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęły pierwsze wnioski w konkursie dla płatników składek na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na ten cel ZUS przeznaczył łącznie 100 mln zł.
 11. Nie bez znaczenia bezpieczeństwo znajduje się u podstaw potrzeb człowieka. Jest bazą do wszelkich działań. Cyberbezpieczeństwo jest równie istotne, jednak bardzo często nie przykuwamy do niego aż tak wielkiej uwagi. Właśnie z tego powodu policjanci z lubartowskiej komendy z tym tematem zwrócili się do młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie podczas spotkań, które odbyły się 13 i 14 kwietnia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.