Informacje - edycja 655, 14.04.2023

14/04/2023

 1. W Kocku, o czym już informowaliśmy, tylko w tym roku oddano do użytku 16 mieszkań w nowoczesnych budynkach i oddane lokale to mieszkania komunalne. W 2018 roku w tym samym kocku zaadaptowano budynek po dawnej szkole w Annopolu i powstało tam 8 mieszkań socjalnych. Tymczasem w Lubartowie w tym samym czasie powstało 0 mieszkań socjalnych oraz 0 mieszkań komunalnych. Jak to możliwe, że małe miasteczko, które liczy nieco ponad 3 tys. mieszkańców w ciągu trzech lat oddało aż 22 mieszkania podczas kiedy Lubartów liczy prawie 21 tys. mieszkańców i jego władze nie oddały ani jednego mieszkania? Dlaczego burmistrz nie realizuje programu mieszkaniowego zasobu Lubartowa – o tym w naszym materiale.
 2. Okazuje się, że w lubartowskim samorządzie organ wykonawczy uczestniczy w dyskusji dotyczącej składu komisji rewizyjnej. Mowa o burmistrzu Lubartowa, który podczas sesji wtrącił się w to co zastrzeżone jest dla wyłącznej kompetencji Rady Miasta. Większość rady miasta nie zgodziła się na to, by w komisji rewizyjnej, czyli komisji kontrolującej poczynania Paśnika zasiadł pracownik pośrednio podległy Paśnikowi.
 3. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że komisja Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska zamierza zająć się wnioskiem jaki forsuje od kilku lat Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej czyli oddaniem owych sieci spółdzielni. Posiedzenie komisji odbędzie się 26 kwietnia.
 4. Już 13 maja wybierzemy się na spółdzielczą majówkę do Zamościa oraz Chełma. Od tygodnia wydawane są specjalne bilety upoważniające do wyjazdu i uwaga – rozchodzą się jak świeże bułeczki. Oznacza to, że każdy kto odkłada decyzję o wspólnym wyjeździe musi się śpieszyć.
 5. W Lubartowie pojawi się długo wyczekiwana kładka nad torami. Przejście połączy osiedle Królów z osiedlem 3 maja. A celem inwestycji jest zniwelowanie dzikich przejść i zwiększenie bezpieczeństwa. Zakończenie inwestycji o wartości ponad 6 mln zł netto już zaplanowano w 2023. A zgodnie z zapowiedziami pierwsze maszyny na miejscu budowy mają pojawić się już w najbliższym tygodniu.
 6. Po ponad 3 miesiącach odnaleziono ciało kobiety w rzece Wieprz. Elementy ubrania wskazują, że może to być ciało poszukiwanej od grudnia ub. r 36-latki, która wpadła do rzeki ratując 10-letniego syna. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności identyfikacyjnych.
 7. Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Lubartów za włamanie do domku letniskowego i kradzież sprzętu wodnego i elektronicznego. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Kocku na gorącym uczynku zdarzenia. Policja odzyskała skradziony sprzęt wart blisko 42 tysiące złotych.
 8. Miłośnicy tego nietypowego auta zjadą z całej Polski nad Jezioro Firlej. Od 8 do 11 czerwca odbędzie się tam 23. Ogólnopolski Zlot Fiata Multipla.
 9. W pierwszych dwóch miesiącach 2023 r. zarejestrowano 5,1 mln zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy. Najczęstszą przyczyną absencji choroby układu oddechowego - wynika z najnowszych danych ZUS.
 10. Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego, który sam zgłosił zdarzenie Policji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po zranieniu nożem kolegi w trakcie wspólnego spożywania alkoholu. Ranny 27-latek trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 11. 6 kwietnia tuż po godzinie 17:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Brzeźnica Bychawska-Kolonia, gm. Niedźwiada. O szczegółach st. kpt. Michał Mazur.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.