Informacje - edycja 654, 07.04.2023

07/04/2023

 • Dzisiejsze wydanie zaczynamy od ważnej informacji, jak się okazało po ostatnim naszym wydaniu, dla mieszkańców Lubartowa, którzy po naszej informacji, która była żartem prima aprilisowym, zamiast rozszyfrować nasz dowcip ulegli 1-kwietniowej tradycji i dali się nabrać, o rzekomym powołaniu przez Krzysztofa Paśnika na wiceburmistrza byłego już przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza. Uspokajamy, zaniepokojonych mieszkańców – nasza informacja była żartem z okazji 1 kwietnia co oznacza, że póki co Paśnik nie powołał Gregorowicza na wiceburmistrza.
 • W piątek 31 marca doszło do odwołania radnego Grzegorza Gregorowicza z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. Tuż przed głosowaniem nad odwołaniem głos zabrał Krzysztof Paśnik, który – uwaga bronił Gregorowicza twierdząc, że ten m.in. nie obierał nikomu głosu. Podkreślamy, że to nie żart a Paśnik naprawdę wypowiadał tego typu opinie. Co jeszcze wydarzyło się podczas debaty nad odwołaniem najgorszego, jak to mówili niektórzy radni przewodniczącego w naszym materiale.
 • Czy mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej odzyskają sieci ciepłownicze, które budowane były z ich środków, to pytanie mocno wybrzmiało podczas ostatniej sesji. Co ciekawe, owa decyzja zależy od burmistrza Rady Miasta, który jeszcze niedawno zasiadł w Radzie Nadzorczej spółdzielni i za owo zasiadanie pobierał dietę z funduszy spółdzielców. Podczas sesji były przewodniczący dał do zrozumienia, że nie jest zwolennikiem oddania linii przesyłowych.
 • Wspólny spółdzielczy wyjazd tym razem do Zamościa i Chełma. Na kolejny akcent w ramach spółdzielczych imprez czekali mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej. Od najbliższego poniedziałku rusza wydawanie karnetów uprawniających do wyjazdu.
 • Deszcz nagród posypał się na ogromne talenty aktorów z PMDK w Lubartowie. Aż z dwunastoma tytułami z XX Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA 2023 w Inowrocławiu wrócili artyści z Teatru Trupa oraz Teatru Chili. Składamy na ich ręce nasze najserdeczniejsze gratulacje.
 • 4 kwietnia Urząd Miasta w Kocku oficjalnie oddał do użytku mieszkańców mieszkania komunalne w nowo wybudowanym bloku. Inwestycja kosztowała prawie 4 mln zł. 
 • 1 kwietnia Nadleśnictwo Lubartów zorganizowało akcję pn. „Posadź swoje drzewo”, podczas której każdy z uczestników mógł zasadzić własną sadzonkę drzewa, a poza tym sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę czy poznać zasady gospodarki leśnej. Wydarzenie odbyło się na terenie kwatery myśliwskiej Stary Tartak.
 • 31 marca tuż przed godziną 23 w Szczekarkowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Jedna osoba trafiła do szpitala.
 • 31 marca w Sali Widowiskowej PMDK w Lubartowie na scenie spotkały się dwa teatry – Scena44 z II LO w Lubartowie i Trupa z PMDK. A wszystko to z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
 • W KP PSP w Lubartowie jest nowy komendant. Z dniem 1 kwietnia do sprawowania tej funkcji powołany został st. kpt. Sylwester Goławski, który od 17 lutego pełnił obowiązki tutejszego komendanta.
 • 3 kwietnia ruch drogowy w Lubartowie monitorował z góry dron lubelskiej policji. Zauważone przez operatora wykroczenia popełniane na skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych były natychmiast przekazywane do drogówki. Takie akcje mogą być powtarzane co pewien czas, a wszystko po to, aby w naszym mieście było jak najbezpieczniej.
 • Przedsiębiorcy, którzy zajmują się produkcją pieczywa, świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek oraz wykorzystują do prowadzenia działalności piec ogrzewany paliwem gazowym, będą mogli korzystać z preferencyjnych stawek za gaz. Szczegóły przedstawi Paweł Szkalej z ZUS.
 • Zapraszamy Państwa na newsy z życia Szkoły na Chopina. Uczniowie powiedzą o swoich osiągnięciach sportowych, wynikach prestiżowych olimpiad i o zorganizowanych wydarzenia. Jest o czym mówić!

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.