Informacje - edycja 653, 31.03.2023

31/03/2023

 1. Większość radnych chce odwołać Gregorowicza z funkcji przewodniczącego Rady Miasta, w tym dwóch radnych, którzy przynajmniej teoretycznie są związani z burmistrzem Krzysztofem Paśnikiem. Okazuje się, że Gregorowicz ma obrońcę, który uważa, że wniosek o odwołanie kontrowersyjnego przewodniczącego, i tu prosimy o uwagę, podczas sesji w dniu 27 lutego wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Co istotne, tak kontrowersyjne wypowiedzi, które są sprzeczne z opinią Wojewody, wygłasza osoba, która zgodnie z prawem zapewnia obsługę Rady Miasta. Tak kontrowersyjne, mówiąc delikatnie poglądy, wygłasza Krzysztof Paśnik.
 2. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie po tym, jak Paśnika opuściły kolejne dwie osoby z PiS i do zamknięcia parasola ochronnego szykuje się Grzegorz Gregorowicz, w ratuszu nastąpiły nerwowe ruchy. Od kilku dni w ratuszu nie pojawia się wiceburmistrz Tadeusz Małyska. Czy to oznacza, że w imię ponownego otwarcia parasola nowym wiceburmistrzem czyli już trzecim zostanie Grzegorz Gregorowicz – o tym w naszym materiale.
 3. Z tymi rodzicami, z którymi przeprowadziłem konsultacje panuje zgodność, że pieniądze zamiast na nowe etaty w MOSIR powinny być przekazane na zwiększenie wynagrodzeń dla kadry trenerskiej – to efekt pracy radnego Jacka Tomasiaka, który od ponad tygodnia konsultuje z rodzicami dzieci trenujących w MOSIR sens zatrudniania jednego z radnych w tej instytucji. Swoją inicjatywę Tomasiak zapowiedział na sesji rady miasta.
 4. Lubartowska jedenastka w miniony piątek, 25 marca po raz pierwszy w tegorocznym sezonie letnim wybiegła na murawę. Mimo, że mecz zakończył się porażką dla Lewartu to zawodnicy nie składają broni i już 2 kwietnia o 15:00 rozegrają mecz z drużyną Orlęta Łuków.
 5. 28 marca odbyła się konferencja pn. „Doradztwo zawodowe a lokalny rynek pracy” zorganizowana przez PUP w Lubartowie. Przedstawione treści skierowane były głównie do przedstawicieli szkół z powiatu lubartowskiego, aby pomóc młodym ludziom w wyborze ich przyszłej ścieżki zawodowej.
 6. 30 grudnia minionego roku w miejscowości Chlewiska kobieta z dzieckiem wpadła do Wieprza. Już trzeci miesiąc nieustannie trwają poszukiwania 36-latki. Z uwagi na panujące warunki – wysoki poziom wody i rozległe rozlewiska Wieprza – działania poszukiwawcze są znacznie utrudnione, jednak zarówno strażacy, jak i policjanci nie ustają w poszukiwaniach.
 7. 29 marca w siedzibie PMDK w Lubartowie odbył się wernisaż wystawy „Koloroskop. W siedzibie PMDK oraz w galerii znajdującej się na zewnątrz można podziwiać ponad 300 prac młodych artystów do 28 kwietnia.
 8. PCPR w Lubartowie prowadzi nabór do programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc z terenu powiatu lubartowskiego. Program ma na celu naukę kontroli i opanowania negatywnych emocji.
 9. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie w ramach cyklicznego konkursu wybrała „Powiatowego Czytelnika Roku 2022". Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 30 marca.
 10. Być może mieli Państwo styczność z policją? Może policjant, z którym mieli Państwo do czynienia wykazał się wysokim profesjonalizmem i pomógł Państwu w szczególny sposób? Warto docenić zaangażowanie funkcjonariusza w pełnioną służbę. A możemy to zrobić wysyłając zgłoszenie do ogólnopolskiego konkursu pn. „Policjant, który mi pomógł”.
 11. Od 1 kwietnia. ZUS będzie korzystał z nowych tablic średniego dalszego trwania życia, ogłoszonych przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady nie dotyczą one osób, które już przeszły na emeryturę.
 12. Sezon wiosenny sprzyja pracom na działkach czy w ogrodach. Zbliżają się również Święta Wielkanocne, kiedy to będziemy odwiedzać naszych bliskich. Pozostawiając nasze mieszkania czy domy pamiętajmy, aby odpowiednio je zabezpieczyć, aby nie paść łupem przestępców.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.