Informacje - edycja 652, 24.03.2023

24/03/2023

 1. Nie widzę większego sensu, żeby sprawować ochronny nad spokojną praca ratusza – takie słowa z ust radnego opozycyjnego nikogo by nie zdziwiły. Czy zatem tego typu słowa szczerości padły ze strony tych co to nie kochają obecnego burmistrza, czy jednak ze środowiska, które owy parasol ochronny roztoczyło. Za chwilę ujawnimy czyje to słowa, ale ujawnimy także co działo się w ostatnim tygodniu, który obfitował w wydarzenia polityczne jakich nasze miasto dawno nie widziało. Zdradzimy jedno – Krzysztof Paśnik utracił w ratuszu większość i to nie koniec jego problemów na finiszu zasiadania na funkcji burmistrza.
 2. Wraz z końcem lutego miejsce miało posiedzenie Senackiego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród ekspertów, pracujących wówczas nad standaryzacją procesów realizacji stanu cywilnego w Unii Europejskiej, zasiadała Lubartowianka, która uzyskała tytuł Człowieka Roku 2022. Mowa o Pani Monice Dereckiej.
 3. Według informacji ratusza podobno 6 marca burmistrz zaproponował firmie Zalfon polubowne załatwienie sprawy – to informacje, jakie przekazał prasie rzecznik ratusza. To nieprawda – twierdzą właściciele firmy. Jedyne co w owym oświadczeniu jest prawdą to data spotkania. Jako jedyni prezentujemy stanowisko zarówno ratusza, jak i firmy Zalfon.
 4. Zmarł Pan Paweł Treger, który w latach 80-tych był pracownikiem Muzeum Regionalnego. W latach 90-tych natomiast sprawował funkcję dyrektora Lubartowskiego Ośrodka Kultury.
 5. Niemal każdy z nas pamięta go z ról Tadeusza Norka w Miodowych Latach, Czerepacha z Rancza czy z występów w programie Okienko Pankracego. Artur Barciś był gościem w MBP w Lubartowie 21 marca.
 6. Wczesna wiosna to sezon, kiedy strażacy walczą z ogniem wypalanych na łąkach traw. Już teraz strażacy z Lubartowskiej komendy wyjeżdżali aż 15 razy na takie akcje. Przypominamy, że wypalanie traw powoduje mnóstwo katastrofalnych skutków w przyrodzie, a do tego możemy ponieść karę nie tylko finansową.
 7. 20 marca w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin Ziemi Lubartowskiej z Moniką Pawłowską, posłanką na sejm RP oraz Adrianem Stępniakiem dyrektorem zarządzającym programem Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.
 8. Policjanci apelują o ostrożność. Jadąc drogą, która prowadzi przez las lub teren otwarty pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność. Często w tych miejscach można spotkać dzikie zwierzęta, które mogą gwałtownie wbiec na jezdnię, co może doprowadzić do kolizji, a nawet wypadku.
 9. Nadleśnictwo Lubartów zaprasza rodziny z dziećmi, ale też wszystkich zainteresowanych na tegoroczną edycję akcji „Posadź swoje drzewo”. Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 10:00 na terenie kwatery myśliwskiej Stary Tartak. A szczegóły akcji w poniższym materiale.
 10. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie 59-letni mieszkaniec gminy Lubartów. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
 11. 20 marca w Lubartowie zostało otwarte biuro poselskie Jana Kanthaka. Tuż przed otwarciem odbył się briefing prasowy Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i wiceministra aktywów państwowych Jana Kanthaka.
 12. 19 marca tuż przed godziną 6 rano do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany w Lubartowie. Szczegóły st. kpt. Michał Mazur.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.