Informacje - edycja 651, 17.03.2023

17/03/2023

  1. Działanie niezgodnie z prawem przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza – to najpoważniejszy zarzut jaki można odczytać z dokumentu wojewody, który rozpatrzyła skargę grupy radnych miasta Lubartowa. Radny Jacek Tomasiak, w dniu, w którym wojewoda podzielił uwagi skarżących, wezwał Gregorowicza w imieniu kilkorga radnych, do tu cytat: „należytego wykonywania zadań oraz zaprzestania naruszeń praworządności”. Co nie podobało się wojewodzie oraz czy Gregorowicz zastosował się do wezwania Tomasiaka i radnych – o tym w naszym materiale.
  2. Dwóch mieszkańców Kocka, zostało uhonorowanych za swoją heroiczną postawę podczas pożaru budynku, do którego doszło 20 lutego. Starszy Kapitan Michał Mazur, podzielił się z nami szczegółowymi informacjami.
  3. Miejska biblioteka publiczna im Adama Mickiewicza w Lubartowie, zorganizowała kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościem była znana w Lubartowie nauczycielka języka polskiego i autorka thrilleru „za żywopłotem” – Pani Maria Drabik.
  4. W niedzielę 12 marca w Bazylice św. Anny w Lubartowie, odbył się koncert chóru bazyliki św. Anny z okazji wydania pierwszej płyty zespołu pt. „Laudate Dominium”.
  5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bon turystyczny może być wykorzystany tylko do końca marca. Należy się zatem śpieszyć. Więcej informacji na ten temat przekazał – Maciej Raszewski z oddziału ZUS w Lublinie.
  6. Policji udało się zatrzymać 36- letniego złodzieja, który zostawiał sprzęt w lombardach na terenie województwa. Więcej informacji udzieliła nam Sierżant Sztabowy – Jagoda Stanicka.
  7. Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konkurs na dofinansowanie projektów BHP. Więcej informacji na ten temat udzielił nam Pan Maciej Raszewski z oddziału ZUS w Lublinie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.