Informacje - edycja 650, 10.03.2023

10/03/2023

  1. Zaczynamy od dobrej wiadomości dla tych mieszkańców, którzy płacą ogromne rachunki za ciepło dostarczane z PEC. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki 23 lutego opublikował informację, jakie ceny powinny obowiązywać w przedsiębiorstwach ciepłowniczych, takich jak PEC przy założeniach, że na przestrzeni jednego roku podwyżka była większa niż 40%. Według portalu Forsal.pl aż ok. 30% firm wytwarzających ciepło podniosło ceny o ponad 40%. Decyzja prezesa URE oznacza, że PEC musi pobierać mniejsze opłaty za ciepło m.in. od spółdzielni mieszkaniowej. Szkoda, że dopiero po informacji prezesa URE następuje obniżka opłat. Jednak to nie koniec. PEC musi oddać spółdzielni zaliczki pobierane od listopada zeszłego roku – komentuje Jacek Tomasiak, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. Ile zaoszczędzimy każdego miesiąca – o tym w naszym materiale.
  2. Można mieć zastrzeżenia do prowadzenia obrad przez Przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza – to fragment wypowiedzi nie radnego opozycyjnego, a współkoalicjanta czyli Piotra Kusyka, który stoi na czele klubu PiS. Do chóru krytyków poczynań Gregorowicza dołączają kolejne osoby, które działały w lubartowskim samorządzie. Po tym co się wydarzyło na zerwanej sesji radni, którzy żądają odwołania tego, który owe obrady zerwał, nie czekają z założonymi rękami. Na 13 marca zwołali Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta.
  3. Trzy lata temu w ratuszu podpisano jakieś porozumienie, błyskały flesze, mieszkańcy mieli mieć zakładane panele fotowoltaiczne. Jedna z firm, która wówczas złożyła swój podpis jedyne co zapamiętała z tamtego przedsięwzięcia to owe błyskające flesze. Dlaczego, bo od trzech lat nie zainstalowała ona na żadnym z lubartowskich dachów ani jednej instalacji, która miała być efektem owej, nazwijmy ją, „błyskotliwej konferencji”.
  4. Rzadko zdarza się, aby mieszkańcy Lubartowa mieli okazję mieć choć najmniejszy wpływ na tworzenie przepisów. W ostatnich dniach lutego Senat Rzeczypospolitej Polskiej, a dokładnie Senacki Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju. Senatorowie zajmowali się ujednolicaniem przepisów w państwach, które są członkami Unii Europejskiej. Kto przedstawiał uwagi do owego procesu – o tym w naszym materiale.
  5. Runda wiosenna rozgrywek Lewartu Lubartów zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubertowie przygotowała dla mieszkańców karnety na spotkania biało-niebieskich.
  6. Młodzież z ZS nr 2 w Lubartowie rusza w świat ze swoim projektem pn. „DE(presja)FACTO”, przygotowanym w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Uczniowie podjęli bardzo ważny temat choroby, która dotyka coraz więcej osób – depresji.
  7. Do wstąpienia do szeregów WOT-u oraz 22 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie zachęcali mieszkańców naszego powiatu. Mobilny Zespół Rekrutacyjny gościł po raz drugi w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie w miniony wtorek 7 marca.
  8. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce z okazji dnia kobiet przygotowało specjalne, tematyczne zwiedzanie. 8 marca zwracano szczególną uwagę na kobiety Kozłówki od pań dworu po pokojówki. Tego dnia każda z pań, które zwiedzały pałac, zostały obdarowane szczególnym upominkiem.
  9. Właśnie ruszyła kolejna, ósma już edycja kulinarnego konkursu dla kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu lubartowskiego pn. Bitwa Regionów. Termin zgłoszeń upływa 31 marca.
  10. Tradycyjnie, z okazji święta pań, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkał się w Sali Widowiskowej SM w Lubartowie. Spotkanie odbyło się 8 marca o 15:00.
  11. 6 marca w miejscowości Głębokie doszło do dachowania samochodu. 22-letnia kierująca wypadła z łuku drogi. Łącznie samochodem podróżowały 4 osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.