Informacje - edycja 649, 03.03.2023

03/03/2023

Koniec większościowego poparcia dla Paśnika, ale także koniec Gregorowicza na funkcji przewodniczącego Rady Miasta – to scenariusz, który przed poniedziałkową sesją nakreśliła wyłącznie nasza stacja. I choć to co mówiliśmy w zeszłym tygodniu miało być tylko teorią, dzięki wyczynom Gregorowicza na poniedziałkowej sesji rady miasta oraz przy biernej postawie Paśnika stało się faktem. Paśnik nie ma już większości a większość pojawiła się gdzie indziej. To radni, którzy przedłożyli wniosek o odwołanie dotychczasowego przewodniczącego Rady Miasta. Zanim jednak to nastąpiło doszło do mega skandalu na poniedziałkowej sesji rady miasta.

Dwa tygodnie temu nasza stacja jako pierwsza poinformowała o sprawie jaką firmie Zalfon wytoczył burmistrz Krzysztof Paśnik. Po naszej publikacji otrzymaliśmy wiele telefonów od zbulwersowanych mieszkańców naszego miasta. Okazuje się także, że właściciele pozwani przez ratusz uznali, że nie wyrażają zgody na to, aby ten, który ich pozywa wykorzystywał logo firmy do własnej promocji.

Głosowanie w plebiscycie o tytuł Człowieka Roku 2022 jeszcze trwa. Wśród 10 finalistów znajdują się samorządowcy, urzędnicy, artyści czy działacze charytatywni, którzy, zdaniem zgłaszających, w szczególny sposób odznaczyli się swoją działalnością dla Ziemi Lubartowskiej w minionym roku. Swój głos można oddać jeszcze do 16 marca.

28 lutego w MBP w Lubartowie odbyło się spotkanie, które zgromadziło miłośników historii naszego miasta, swoją wiedzą podzielił się Wojciech Charliński. Podczas wydarzenia otwarto również Społeczną Pracownię Pamięci – Cyfrową Bibliotekę Lubartowa.

27 lutego w Komendzie Powiatowej PSP w Lubartowie odbył się briefing prasowy dotyczący rządowego dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP.

Wraz z końcem lutego Anna Fic-Lazor zakończyła sprawowanie funkcji Dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o odwołaniu Fic-Lazor z tego stanowiska.

27 lutego na drogach naszego powiatu, policja prowadziła akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniu kierowców wobec pieszych szczególnie w obrębach przejść dla pieszych, ale również zachowaniu samych pieszych.

Najmłodsi są narażeni na wiele groźnych chorób, jedną z nich jest zapalenie oskrzelików. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej infekcji, udaliśmy się do Lubartowskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.