Informacje - edycja 648, 24.02.2023

24/02/2023

  1. Czy jedynym kryterium na starcie to ma być związek personalny czy polityczny z obecnym właścicielem – taką krytykę kilka lat temu skierował wobec decyzji Janusza Bodziackiego jeden z dzisiejszych działaczy stanowiących zaplecze polityczne Krzysztofa Paśnika. To wówczas jeden z radnych zatrudniony został w instytucji podległej Bodziackiemu. Dlaczego przywołujemy ów cytat, bo jako pierwsza nasza stacja ujawnia, że 13 stycznia w otwarte ramiona Anety Symbor , jak sama określiła swoją decyzję dyrektor MOSiR, wpadł Artur Kuśmierzak. Co ciekawe na stanowisko, które objął przyszły radny rady miasta i stronnik Paśnika nie rozpisano żadnego konkursu. Jeszcze ciekawsze jest to, że Kuśmierzak w radzie miasta zasiądzie obok radnego, który takie poczynania ale Bodziackiego ostro krytykował.
  2. Przez ostatnie prawie dwa miesiące radni nie spotykali się na sesji. Plotka głosiła, że w chwili kiedy z mandatu zrezygnowało dwóch radnych sesje celowo nie były zwoływane, bo koalicja nie miała większości. Być może to tylko gadanie jakiejś złośliwej osoby, która nie lubi burmistrza, ale fakt jest jeden. Dopiero kiedy zarówno Zdzisław Wereszczyński, jak i Artur Kuśmierzak potwierdzili, że mandaty przyjmują została zwołana sesja. Czy Paśnik będzie miał większość, co się może wydarzyć na najbliższej sesji – o tym w naszym materiale.
  3. Monika Derecka prowadzi w plebiscycie Gazety Wspólnota Lubartowska na Człowieka Roku Ziemi Lubartowskiej 2022 r. Derecką zgłosił do plebiscytu Jacek Tomasiak radny rady miasta Lubartów. Lider plebiscytu to były pracownik urzędu miasta, której profesjonalizm docenili pracownicy Urzędów Stanu Cywilnego z całego województwa wybierając Monikę Derecką na prezesa Urzędników Stanu Cywilnego RP w Lublinie.
  4. W sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie, 18 lutego zorganizowano IV Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej. W tym roku ponownie patronat nad turniejem objął Mistrz Międzynarodowy, znany Youtuber Dawid Czerw.
  5. 32-latek poszukiwany listem został zatrzymany przez lubartowskich policjantów. Mężczyzna ma do ,,odsiadki” ponad 3 lata. Odpowie także za posiadanie środków odurzających.
  6. Już 28 lutego drzwi Pałacu Zamoyskich w Kozłówce otworzą się dla zwiedzających po zimowej przerwie. Jakie wydarzenia czekają na turystów? Czy zimowa przerwa to czas, kiedy w Muzeum faktycznie się nic nie dzieje? Odpowiedź w poniższym materiale.
  7. Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali 57-latka, wobec którego sąd wydał 16 nakazów doprowadzenia. Mężczyzna poszukiwany był za notoryczne zakłócanie ładu i porządku publicznego i kradzieże.
  8. W minionym tygodniu w Kocku doszło do pożaru domu. Ogień pochłonął cały dobytek rodziny. W pożarze poszkodowane zostały 3 osoby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.