Informacje - edycja 647, 17.02.2023

17/02/2023

 1. Od 1 stycznia mieszkańcy bloków, do których ciepło dociera z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej dostali kolejną podwyżkę za ciepło. Tylko w zeszłym roku ciepło zdrożało kilkukrotnie. Po owych podwyżkach wielu mieszkańców znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Osoby starsze radykalnie obniżyły wydatki m.in. na żywność. Jednak opłaty mogą być mniejsze. Mowa o wniosku, który trafi na obrady najbliższej sesji rady miasta a dotyczyć będzie przekazania przez PEC spółdzielni linii przesyłowych.
 2. Według kończącego rządzenie w Lubartowie Krzysztofa Paśnika nasze miasto jest przyjazne inwestorom, mało tego podobno to nad Wieprzem istnieje idealny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości, a Lubartów, to partner w biznesie - tyle oficjalna propaganda ratusza. W owe slogany nie wierzą już przedsiębiorcy, którzy na własnej skórze przekonali się jakim partnerem jest dla nich burmistrz z zapleczem administracyjnym. Firma, o której za chwilę kupiła od miasta działkę, wybudowała tam firmę a teraz burmistrz nałożył na nią karę w wysokości ok. 150 tys. zł kosztów całkowitych a to za to, że spóźnili się z wybudowaniem fabryki na ul. Strefowej. Choć firma zatrudnia dzisiaj zamiast 4 osób, tak jak deklarowała wielokrotność owej liczby nie ma to najmniejszego znaczenia. Naszej redakcji jako pierwszej udało się dotrzeć do przedsądowego wezwania do zapłaty podpisanego przez Paśnika oraz sądowego nakazu zapłaty czyli tego czym straszył Paśnik firmę Zalfon w swoim wezwaniu. Jako pierwsi ujawniamy kulisy sprawy sądowej, której pierwsza odsłona miała miejsce w czwartek 9 czerwca.
 3. 13 lutego w MBP w Lubartowie odbyło się spotkanie autorskie Pani Ewy Miduch. Poza poezją, mogliśmy posłuchać piosenek autorstwa Pani Ewy.
 4. 14 lutego w dzień świętego Walentego, w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, została zorganizowana walentynkowa akcja poboru krwi, gdzie każda pełnoletnia osoba, mogła podzielić się cennym darem krwi.
 5. 15 lutego w Starostwie Powiatowym, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca przebudowy dróg powiatowych
 6. W środę 8 lutego, w miejscowości Gołąb, doszło do dachowania samochodu osobowego. Jedna osoba ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Więcej informacji udzieliła nam Sierżant Sztabowy - Jagoda Stanicka.
 7. 31 stycznia nagrodzeni zostali laureaci I edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego "Chopin IT", pod patronatem Starosty Lubartowskiego. Zwycięskie prace zostały wybrane spośród kilkudziesięciu zgłoszeń.
 8. W poprzednim tygodniu doszło do aż pięciu pożarów sadzy. Skutkiem takiego pożaru może być nawet pożar całego budynku. O obowiązku czyszczenia kominów przypomina Starszy Kapitan Michał Mazur.
 9. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, spędzili osiem dni na wycieczce do Stanów Zjednoczony, zorganizowanej przez nauczycielkę podstaw przedsiębiorczości Panią Iwonę Lal. Od 22 do 30 stycznia, udało im się odwiedzić aż trzy stany.
 10. W piątek 10 lutego do stanowiska kierowania KP PSP w Lubartowie, zgłoszono pożar samochodu osobowego znajdującego się na parkingu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a szczegółami akcji podzielił się z nami Starszy Kapitan Michał Mazur.
 11. Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy. W jaki sposób można złożyć swój wniosek? Kiedy upływa termin składania wniosków oraz jak długo trzeba czekać na decyzję? Szczegóły w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.