Informacje - edycja 646, 10.02.2022

10/02/2023

O tym, że Patrycja Oleszek oraz Jacek Tomasiak zostali uniewinnieni od oskarżeń jakie skierowała przeciwko obojgu Magdalena Urbaś już we wrześniu nasza redakcja informowała jako pierwsza. W ostatni wtorek, sąd apelacyjny wydał ostateczny wyrok, w którym utrzymał decyzje sądu pierwszej instancji. Wyrok jest już zatem prawomocny. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy oświadczenie Urbaś będzie teraz badać Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W zeszłym tygodniu mówiliśmy o usuwaniu brzydkich zapachów w szkole nr 1 i okazało się, że jeszcze mocniej śmierdzi w innym miejscu, które miało uszczęśliwić mieszkańców Lubartowa. Oto okazuje się, że nieźle zaiwania w obiekcie, który zgodnie z zapowiedziami miał pachnieć, myć wszystko po każdym kliencie a dyfuzor zapachowy miał powodować, że zamiast smrodu mieliśmy czuć perfumy. I tego można się było spodziewać w obiekcie, za który miasto zapłaciło prawie ćwierć miliona złotych – mowa o tak hucznie zapowiadanej supernowoczesnej toalecie.

29 stycznia w zespole szkół numer 2 w Lubartowie, odbył się IV memoriał Grzegorza Falkowicza – przedwcześnie zmarłego wybitnego sportowca naszego miasta. Turniej halowej piłki nożnej już po raz kolejny wypełnił hale sportową i okazał się wielkim sukcesem.

7 lutego Starostwo Powiatowe w Lubartowie, odwiedził mobilny zespół rekrutacyjny 22 batalionu lekkiej piechoty w Dęblinie, a mieszkańcy naszego powiatu mieli możliwość dołączenia do Wojsk Obrony Terytorialnej, zapoznania się z wymaganiami oraz zasadami służby.

Blisko 150 zawodników wzięło udział w turnieju tenisa stołowego pn. „Zagrajmy dla Ewy”, który odbył się 4 lutego w Niemcach. Podczas rozgrywek zbierano pieniądze na leczenie Pani Ewy Włodarczyk, u której wykryto guza mózgu.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych. W tym roku to wyjątkowe święto będziemy obchodzić już po raz 31.

„Uzależnieni w necie” pod taką nazwą odbyło się spotkanie zorganizowane przez uczniów z ZS nr 2 w Lubartowie, którzy postanowili podjąć ten ważny temat tym samym biorąc udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Wydarzenie odbyło się 9 lutego w lubartowskim kinie.

Honorowe Krwiodawstwo jest tematem, o którym systematycznie słyszymy z mediów czy od naszych znajomych. Dlaczego? Zapotrzebowanie na ten cenny dar, jakim jest krew stale jest bardzo dużo. Oddawanie krwi nie boli, nie zajmuje dużo czasu i nie powoduje ubytku na naszym zdrowiu, a dzięki temu możemy uratować nie tylko czyjeś zdrowie, ale nawet życie.

Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie rozpoczyna współpracę z Wojskową Akademią Techniczną. Patronatem Warszawskiej uczelni, zostały objęte zarówno klasy liceum ogólnokształcącego, jak i technikum zawodowe.

W piątek 3 lutego, do stanowiska kierowania KP PSP w Lubartowie, wpłynęło zgłoszenie o zanieczyszczeniu stawu w miejscowości Firlej. O szczegółach akcji – Starszy Kapitan Michał Mazur.

Technikum Zawodowe w zespole szkół numer 2 w Lubartowie, uplasowało się na trzecim miejscu w województwie w Lubelskim rankingu „Perspektywy 2023”, dzięki czemu zostało nagrodzone prestiżową nagrodą - złotą tarczą.

6 lutego w godzinach wieczornych, doszło do wypadku na obwodnicy Lubartowa. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych, jedna osoba została ranna. Więcej informacji na ten temat udzieliła nam Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.