Informacje - edycja 645, 03.02.2023

03/02/2023

 1. Najpierw do mikrofonu drze się jakiś człowiek, najprawdopodobniej pracownik urzędu miasta, a później o tym co tak wychwala ów krzykacz odnoszą się mieszkańcy Lubartowa. O czym mowa? O nowym pomyśle ratusza, aby nie tylko w ogranie samorządowym chwalić się na potęgę. Owo chwalenie w internecie ratuszowi obiło się czkawką i wywołało szereg komentarzy o niedoróbkach. Ciekawe czy ratusz wsłucha się w głos niezadowolonych mieszkańców Lubartowa.
 2. Pół miliona złotych więcej na utrzymanie zieleni, czyli wzrost o 300% czy to żart. Niestety nie. Okazuje się, że w budżecie przygotowanym przez burmistrza Krzysztofa Paśnika to już kolejny koszt, który mocno szybuje w górę. Co takiego się stało że nasze podatki zamiast na remonty dróg wydane będą na wydatki, które krytykował w kampanii kandydat Paśnik – o tym w naszym materiale.
 3. Na początku obecnej kadencji szkoła podstawowa nr 1 przeszła, wydawało się, kompleksowy remont i słowo „wydawało” jest tu mocno trafione, bo okazuje się, że podczas tamtego remontu nie wykonano prac związanych z wyprowadzeniem przewodów wentylacyjnych. Co ciekawe owe prace przewidywał projekt i uwzględniała specyfikacja przetargowa. Jednak podczas wykonywania remontu wykonawca owych prac nie wykonał i jakby tego było mało ratusz nie ukarał wykonawcy. Teraz Paśnik w projekcie budżetu zażądał wpisania aż 60 tys. zł na – uwaga samą dokumentację wentylacji.
 4. 29 Stycznia w całej Polsce odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Walka z Sepsą, była głównym celem tegorocznej akcji, na który zebrano rekordową sumę pieniędzy.
 5. 18 lutego już po raz 4. Odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Prezesa SM w Lubartowie. Na to wydarzenie można się jeszcze zapisać, a warto.
 6. Do końca stycznia Adam Kościańczuk sprawował funkcję w LOK-u. Od lutego placówka ma nowego dyrektora.
 7. Do 20 lutego można oglądać eksponaty związane z powstaniem styczniowym, a odnoszące się głównie do wydarzeń z Lubartowa i okolicznych miejscowości. W tym roku obchodzimy 160. Rocznicę powstania, które pomimo klęski, przyniosło wiele pozytywnych zmian dla Narodu Polskiego. 30 stycznia w MBP im. A. Mickiewicza w Lubartowie odbył się wernisaż wystawy pn. „Powstanie styczniowe 1863-1864. Historia – Literatura.” oraz spotkanie autorskie z dr. Zdzisławem Bieleniem – autorem książek i opracowań o tematyce powstańczej.
 8. Grupa Morsujący Firlej tradycyjnie już włącza się do ogólnopolskich akcji. Nie inaczej było tym razem. Wielkie morsowanie z okazji 31. Finału WOŚP odbyło się w minioną niedzielę, 29 stycznia nad Jeziorem Firlej. Podczas wydarzenia wolontariusze zbierali pieniądze do puszek wielkiej orkiestry.
 9. Wraz z końcem stycznia w lubartowskim szpitalu pojawiło się udogodnienie, na które pacjentki czekały od długiego już czasu. Poród w wodzie, bo o nim mowa, dzięki nowoczesnej i specjalnie do tego przystosowanej wannie jest udogodnieniem, z którego pacjentki już chętnie korzystają.
 10. 29 stycznia w PMDK w Lubartowie odbył się koncert, podczas którego wystąpili najmłodsi artyści placówki, tym samym włączając się do 31. Finału WOŚP. Była to również okazja, aby wyśpiewać babciom i dziadkom najgorętsze życzenia z okazji niedawno obchodzonego ich wielkiego święta. Zapraszamy na relację.
 11. 4 lutego cały świat zwraca uwagę na chorobę, która jest największym powodem śmiertelności wśród ludzi. Mowa o Światowym Dniu Walki z Rakiem. Tego dnia lekarze szczególnie zwracają uwagę na profilaktykę, dzięki której możemy ochronić nasze zdrowie, a nawet życie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.