Informacje - edycja 642, 13.01.2023

13/01/2023

  1. W 2018 roku Krzysztof Paśnik upajał się zwycięstwem nad Januszem Bodziackim. 23 sierpnia 2019 roku, po tym jak radni podnieśli sobie diety, twierdził, że takiej zgody w radzie miasta jeszcze niebyło. Rok później pozbył się z funkcji zastępcy Jakuba Wróblewskiego. W kolejnym roku Paśnika opuścił Teodor Czubacki. Chwile później Paśnikowi zabrakło głosów przy uchwale w spawie podwyższenia podatków, a w przypadku budżetu przeciwko uchwale było więcej radnych niż za jego uchwaleniem. Dlaczego przywołujemy te wszystkie wydarzenia? Bo w ostatni wtorek z funkcji radnego rady miasta zrezygnował Krzysztof Żysko, radny PiS i osoba, która popierała Paśnika jako współkoalicjant zaplecza PSL-owskiego działacza. Z naszych informacji wynika, że to koniec większości jaka dysponował w radzie Paśnik – dlaczego? O tym w naszym materiale.
  2. Czy ktoś z nas spodziewał się, że w ubikacji montowana jest kamera, która rejestruje jej użytkowników? Wielu z nas krzyknie, że to jakiś szalony pomysł, wszak kogo obchodzi czy w miejsce, gdzie nawet król piechotą chodził, gdzie nawet król miał chwile spokoju, gdzie żaden giermek nie ważył się władcy tam obserwować, ktoś będzie nas obserwował. Okazuje się, że każdy kto odwiedzi najnowsze osiągnięcie lubartowskiego ratusza, a więc toaletę obok placu, gdzie kiedyś był targ znajdzie się w ukrytej kamerze. Tak to nie żart, ale informacje które ujawnił podczas ostatniej sesji radny Jacek Tomasiak, a które potwierdzili miejscy urzędnicy. Czy kamery już działają, czy zostały wpięte do miejskiego monitoringu i pracownicy ratusza już śledzą kto i po co przyszedł do wyremontowanego kibelka, a być może nawet sam burmistrz zerka przez oko wielkiego brata co tam dzieje się w miejskiej ubikacji – o tym w naszym materiale.
  3. Kto jest burmistrzem Lubartowa oraz kto wydaje polecenia pracownikom ratusza to pytania, które cisnął się na usta po tym, co wydarzyło się podczas ostatniej sesji. Co takiego wydarzyło się na podczas obrad i czy to możliwe, żeby pracownik ratusza wywoływał do odpowiedzi burmistrza – o tym w naszym materiale.
  4. 7 stycznia zmarł ks. Józef Huzar. Wieloletnie Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Dziekan Dziekanatu Lubartowskiego. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 12 stycznia.
  5. 6 stycznia corocznie obchodzimy święto wspominające Trzech Króli inaczej Święto Objawienia Pańskiego. Ulicami Lubartowa tego dnia przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli.
  6. W niedzielę 8 stycznia około godziny 23, KP PSP w Lubartowie otrzymało zgłoszenie o pożarze w Łukówcu w gminie Firlej. O szczegółach tego zdarzenia opowiedział nam Starszy Kapitan Michał Mazur.
  7. Każdy emeryt lub rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS - mLegitymację. Będzie można przechowywać ją na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.