Informacje - edycja 641, 06.01.2023

06/01/2023

  1. Pierwsze wydanie informacji w nowym roku zawsze zaczynaliśmy od posumowania roku poprzedniego. Dzisiaj zrobimy wyjątek, bo jako pierwsi dotarliśmy do informacji związanych z donosem jaki został złożony na radnego Marka Polichańczuka przez innego radnego Grzegorza Gregorowicza. Czy prokuratura podzieliła zastrzeżenia Gregorowicza i czy radny będzie miał postawione zarzuty – o tym w naszym materiale.
  2. Za nami 2022 rok i było to 12 miesięcy jakich jeszcze nie widział lubartowski samorząd. Od stycznia podwyżkę poborów otrzymał burmistrz. Podwyżki dostali także mieszkańcy Lubartowa, ale im pieniądze zostały wyjęte z portfela, bo od stycznia m.in. zapłaciliśmy większe podatki. Miniony rok to głośne odejścia radnych czy wybory na dyrektorów miejskich placówek. To także nieprzegłosowany budżet i wiele innych wydarzeń. My wybraliśmy cztery najważniejsze.
  3. Jeszcze nie opadł kurz po tym co wydarzyło się na ostatniej sesji, a według naszych informacji okazuje się, że najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek radni spotkają się po raz kolejny. O sesję nadzwyczajną ma wystąpić burmistrz Krzysztof Paśnik, który liczy, że tym razem radni przyjmą budżet. Nasza redakcja po raz kolejny przeprowadziła swoje śledztwo i okazuje się, że jeżeli potwierdzą się nasze informacje w poniedziałek może powtórzyć się historia z ostatniej sesji. Według radnego Jacka Tomasiaka widać, że w ratuszu panuje nerwowa atmosfera i ujawnia pismo, jakie wysłał do niego Paśnik. Czy w poniedziałek zostanie przegłosowany budżet, czy jednak już po raz drugi Paśnik przegra jedno z ważniejszych głosowań oraz co Paśnik napisał w liście do Tomasiaka – o tym w naszym materiale.
  4. Prawie milion złotych kosztowało to co powstało niedaleko oczyszczalni ścieków. Mowa o torze do jazdy na rowerze, chociaż słowo tor z pewnością można uznać z mocno przesadzone. Pierwotnie superdrogi pumptrack miał być otwarty w wakacje. Zamiast letniej, drogiej niespodzianki, na jesieni dołożono jeszcze 50 tys. zł do tego, co mocno krytykują na portalach internetowych czytelnicy. Od kilku dni już jest i my byliśmy tam z kamera zobaczyć na co poszło kolejne kilkaset tysięcy złotych z naszych podatków.
  5. Tuż przed sylwestrem doszło do dramatycznych wydarzeń nad rzeką Wieprz – dwie osoby wpadły do wody w Chlewiskach obok Lubartowa.
  6. W piątek 30 grudnia KP PSP w Lubartowie otrzymało czujniki tlenku węgla, które mieszkańcy będą mogli otrzymać za darmo. Starszy Kapitan Michał Mazur opowiedział nam o szczegółach.
  7. Z okazji Nowego 2023 Roku nasza redakcja pragnie złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego, pomimo że sytuacja gospodarcza w naszym kraju nie napawa optymizmem. Ekonomiści zapowiadają, że 2023 rok będzie rokiem trudnym.
  8. We wtorek 27 grudnia doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Baranówce w Gminie Lubartów. Więcej o zdarzeniu – Starszy Kapitan Michał Mazur.
  9. Tegoroczne, zimowe ferie dla uczniów z województwa lubelskiego rozpoczynają się 16 lutego. Sprawdziliśmy, jak w Lubartowie dzieci mogą spędzić ten czas atrakcyjnie.
  10. Starszy Kapitan Michał Mazur z KP PSP w Lubartowie, przedstawił nam dane podsumowujące rok 2022.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.