Informacje - edycja 639, 23.12.2022

23/12/2022

 1. Wczoraj odbyła się sesja Rady Miasta podczas której radni mieli przyjąć budżet na 2023 rok, dlaczego piszemy, że mieli, bo w chwili kiedy zamykaliśmy dzisiejsze wydanie radni jeszcze obradowali. Z naszych informacji wynika, że na chwile przed sesją okazało się, że kolejna osoba z koalicji wspierającej jeszcze urzędującego burmistrza Krzysztofa Paśnika odwróciła się do niego plecami i miała głosować inaczej niż pozostała część radnych z tego co zostało ze Wspólnego Lubartowa oraz Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiemy czy ów scenariusz się ziścił, czy też nasze „źródło” zbliżone do jednego z dwóch współkoalicjantów miało rację i czy zatem możemy powiedzieć, że budżet nie został przyjęty. Państwo zapewne już wiedzą. Co ciekawe, miejski organ samorządowy został wydany dzień przed sesją. Na pierwszej stronie gazety wydawanej z naszych podatków umieszczono koniczynę oraz skrót PSL. Okładka krzyczała także tytułem, tu cytat: „Radni zdecydują czy w Lubartowie będą inwestycje – głosowanie nad budżetem”. Co ciekawe ów organ słowem nie wspomniał o tym, że to nie radni, a jeden radnych zapowiadał usunięcie owych wymienianych w owym periodyku inwestycji. O tym co może się stać jeżeli rada nie przyjmuje budżetu oraz co takiego zapowiedział Gregorowicz, oraz czy pismo samorządowe jest już pismem PSL– o tym w naszym materiale.
 2. To co obiecał nam w kampanii 2018 roku ówczesny kandydat Paśnik do dzisiaj nie zostało zrealizowane. Tymczasem ten sam ale już burmistrz Paśnik podczas ostatniego zgromadzenia związku poparł uchwałę, w której gmina Lubartów wyłożyła środki finansowe na – i tu prosimy o uwagę, dopłatę do śmieci. To nie koniec popisów Lubartowskiego włodarza. Paśnik poparł budżet na kolejny rok, w którym opłaty wnoszone przez mieszkańców Lubartowa pozostają na najwyższym poziomie w całym Związku. Jak to jest możliwe, że to co obiecał w kampanii Paśnik realizuje wójt Krzysztof Kopyść – o tym w naszym materiale.
 3. Już od 16 lat, corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia Pani Justyna Świderska-Niedobit odwiedza naszych Rodaków w Ukrainie. Pomimo wojny na tamtejszych terenach Pani Justyna z grupą wolontariuszy nie rezygnuje z niesienia pomocy. 15 grudnia byli we Lwowie.
 4. 17 Grudnia Sala Widowiskowa Spółdzielni Mieszkaniowej wypełniła się po brzegi z okazji tegorocznego Spółdzielczego Spotkania Kulturalnego. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć ekipy Kanału S.
 5. 20 grudnia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w prestiżowym konkursie o statuetkę Złotego Lamparta „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”, podczas której poznaliśmy tegorocznego laureata. Konkurs skierowany do przedsiębiorców i producentów z powiatu lubartowskiego.
 6. Przy wigilijnym stole 21 grudnia spotkali się przedstawiciele władz Powiatu Lubartowskiego, jednostek podległych lubartowskiemu starostwu oraz zaproszeni goście.
 7. W sobotę 17 grudnia do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Zofian w gminie Kamionka. O szczegółach akcji – Starszy Kapitan Michał Mazur.
 8. 18 grudnia w Hali Sportowej ZS2 w Lubartowie odbyły się rozgrywki w ramach Pucharu Polski w Footsalu Kobiet. Drużyna Lubartowskich pań MOSiR Lubartów rywalizowała z MKS-em Kalwarianką.
 9. Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek 20 grudnia. O szczegółach – Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.
 10. W niedzielę 18 grudnia doszło do 3 pożarów sadzy w kominach budynków mieszkalnych. Starszy Kapitan Michał Mazur, przypomina o dbaniu o bezpieczeństwo.
 11. Policja apeluje Nie bądź obojętny- reaguj! Zwracajmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Więcej na ten temat Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.
 12. W Sobotę 17 grudnia w garażu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubartowie odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego pojazdu pożarniczego. O uroczystości opowie nam Starszy Kapitan Michał Mazur.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.