Informacje - edycja 637, 09.12.2022

09/12/2022

  1. Donosiciel, to zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego osoba, która obserwuje kogoś lub jakieś środowisko i donosi o tym komuś, zwykle w celu uzyskania jakichś korzyści; kapuś, denuncjant, denuncjator, konfident. Dlaczego przywołujemy określenie donosiciel, bo według Grzegorza Gregorowicza, owo słowo padło na sesji wiele razy, a Gregorowicz zażądał zabezpieczenia nagrań z sesji, chociaż są one za każdym razem archiwizowane. Dlaczego słowo donosiciel tak przeszkadzało Gregorowiczowi – o tym w naszym materiale.
  2. Dokładnie tak szybko jak przewidzieliśmy topnieją szeregi koalicji wspierającej jeszcze urzędującego burmistrza. Kilka miesięcy temu na komisji rewizyjnej, w sprawie udzielenia Krzysztofowi Paśnikowi absolutorium, od głosu wstrzymał się jego dotychczasowy polityczny przyjaciel Teodor Czubacki. Nasza redakcja jako pierwsza informowała wówczas, że w najbliższych tygodniach Czubacki zasili szeregi opozycji. Tak też się stało. Obok uchwały absolutoryjnej drugą co do ważności, choć wielu mówi, że najważniejszą uchwałą podejmowaną przez radę jest budżet. Okazuje się, że podczas ostatniej Komisji Spraw Społecznych inny członek koalicji wstrzymał się od głosu. Ową osobą była Elżbieta Mizio członek klubu PiS, który razem z PSL-owskim działaczem jeszcze ma, a raczej chyba jeszcze ma koalicję.
  3. Od poniedziałku wśród mieszkańców Lubartowa zbierane są podpisy za wnioskiem, w którym mieszkańcy żądają od burmistrza oraz prezesa PEC przekazania spółdzielni linii przesyłowych, zasilających budynki wielorodzinne. Po tym, jak zostaną zebrane podpisy wniosek trafi pod obrady Rady Miasta. Radny Krzysztof Żyśko zawiesił swoje członkostwo w Klubie Radnych Prawo i Sprawiedliwość. O jego decyzji radni dowiedzieli się podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
  4. 3 Grudnia Salę Widowiskową w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie, odwiedził specjalny gość – sam Święty Mikołaj, który przybył wręczyć prezenty najgrzeczniejszym dzieciom.
  5. 6 grudnia to dzień, na który najmłodsi czekają przez cały rok. Aby umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu w ten wyjątkowy dzień Dyrekcja Lubartowskiego szpitala we współpracy z personelem z Oddziału Neonatologicznego i Pediatrycznego zaprosiła samego św. Mikołaja, aby wręczył dzieciom prezenty.
  6. 4 Grudnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie, odbył się już 22 nie konkursowy przegląd teatrów młodzieżowych „Witryna Teatralna”. Publiczność miała w tym roku okazję obejrzeć aż trzy wyjątkowe spektakle.
  7. Do groźnego zdarzenia doszło 2 grudnia w miejscowości Łucka Kolonia, o pożarze i przebiegu akcji opowie Starszy Kapitan Michał Mazur.
  8. 1 grudnia 2022 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Lubartowie odbyło się spotkanie podsumowujące akcję „Mały Strażak”, przeprowadzoną w miesiącach maj-listopad przez strażaków KP PSP w Lubartowie wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.