Informacje - edycja 635, 25.11.2022

25/11/2022

 1. O radnym z Lubartowskiej Rady Miasta głośno jest we wszystkich mediach, nawet ogólnopolskich. Niestety samorządowiec z Lubartowa nie przynosi chluby naszemu miastu. Co więcej informacje, które się ukazują w mediach wskazują na to, że jest to radny wspierający jeszcze urzędującego Burmistrza Krzysztofa Paśnika. Jak brzmią zgodnie wszystkie media, 23 listopada w godzinach okołopołudniowych w swoim miejscu pracy zatrzymany został 46-letni mężczyzna, który był pod wpływem narkotyków, dodatkowo miał w posiadaniu ponad 160g marihuany.
 2. Po tym, jak miasto rozpoczęło remont przy ul. 1-go Maja do prezesa spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie zgłosiły się osoby, które prowadzą przy wspomnianej drodze swoje biznesy. Właściciel sklepu m.in. z pieczywem, żalił się, że w efekcie tak prowadzonych prac oraz braku informacji o planowanym remoncie musiał zutylizować aż 80 procent asortymentu, który mieli kupić jego klienci. Nie kupili – bo firma, która w imieniu miasta przeprowadza remont odgrodziła jego sklep od klientów
 3. . W latach 2018-2021 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zwarło 115 umów o przyłączenie do sieci ciepłowniczej, umów które według Najwyższej Izby Kontroli były podpisywane niezgodnie z prawem. Jednak NIK idzie jeszcze dalej i stwierdza, że owo naruszenie przepisów nosiło, tu cytat: „znamiona nadużywania pozycji dominującej na rynku”. Czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajął się ta sprawą i jaka kara grozi PEC – o tym w naszym materiale.
 4. Spółdzielnia Mieszkaniowa nie zwalnia tempa. Andrzejki za nami, a już szykują się mikołajki, o których opowie nam sam święty Mikołaj, a później czeka nas koncert kwartetu smyczkowego.
 5. Swoje 30-lecie obchodził MKS Lubartów. Spotkaliśmy się z prezesem klubu, który opowiedział nam o początkach klubu, ale też dotychczasowych, niemałych sukcesach. Szczegóły w poniższym materiale.
 6. 23 listopada w Hali Sportowej ZS nr 2 w Lubartowie odbył się koncert pieśni patriotycznej, a dokładniej hymnów. Było to połączenie wydarzenia muzycznego z lekcją historii. Na scenie wystąpili Alicja Węgorzewska – znana śpiewaczka operowa oraz Maciej Miecznikowski znany z polskiej sceny artystycznej.
 7. Po raz kolejni mieszkańcy powiatu Lubartowskiego zostali oszukani przy zakupie węgla przez Internet. Więcej o tej sprawie – Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.
 8. 2 mln zł – tyle wynosi zadłużenie Lubartowskiego Szpitala miesięcznie. Władze Starostwa Lubartowskiego i Szpitala stoją przed ogromnym wyzwaniem ratowania tonącego statku. Dyrektor szpitala Mirosław Makarewicz 21 listopada złożył wniosek do starosty o obniżenie swojego wynagrodzenia o około 20% czyli kilka tysięcy złotych.
 9. 24 listopada w murach ZS nr 2 w Lubartowie odbyły się rozgrywki Wojewódzkich Mistrzostw Drużynowych w Badmintonie Licealiada. Nasz region reprezentowały: drużyna dziewcząt z ZS nr 2 w Lubartowie oraz drużyna chłopców z RCEZ w Lubartowie.
 10. Kierowca na podwójnym gazie, bez uprawnień do kierowania nie zatrzymał się do kontroli. Do zdarzenia doszło w piątek 11 listopada a o szczegółach opowie Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.
 11. Nauczyciele z Technikum Informatycznego przy ul. Chopina w Lubartowie ogłaszają I edycję konkursu pn. „Chopin IT”. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, a także uczniów ze szkół ponadpodstawowych w powiecie lubartowskim.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.