Informacje - edycja 630, 21.10.2022

21/10/2022

  1. Dwa tygodnie temu ujawniliśmy szereg dokumentów dotyczących inwestycji związanej z przetwarzaniem odpadów niebezpiecznych. Wciąż czekamy czy ową budowę uda się skutecznie zablokować. Jednak to nie jedyna tzw. brudna inwestycja w tamtym rejonie. Na działkach miejskich ma powstać zakład, który będzie produkował m.in. nawozy nieorganiczne. O tym, że taki zakład jest planowany na ternie Lubartowa potwierdził burmistrz Lubartowa. Okazuje się, że przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego przez Lubartowski ratusz zezwala na tego typu inwestycje. Z owych pomysłów nie cieszą się mieszkańcy m.in. ul. Krańcowej, którzy boją się, że ów rejon Lubartowa wyludni się, bo nikt nie będzie chciał mieszkać obok, jak to określają, tykających bomb.
  2. Już za niecały miesiąc w Spółdzielni Mieszkaniowej odbędą się kolejne imprezy. Mowa o Andrzejkach, które wzorem lat ubiegłych będą trwać aż dwa dni. Od kiedy będą wydawane wejściówki – o tym w naszym materiale.
  3. To już wieloletnia tradycja. Z okazji Dnia Seniora, członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów mający swoją siedzibę w biurowcu Spółdzielni Mieszkaniowej, spotkali się na corocznym przyjęciu z okazji ich święta. Impreza odbyła się 20 października w Sali Widowiskowej przy Cichej 6.
  4. 14 października w Annówce doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką. O szczegółach tego nieszczęśliwego zdarzenia – st. Kpt. Michał Mazur.
  5. W miniony piątek, 14 października w jednej z miejscowości w gm. Kock trzech mężczyzn wtargnęło na posesję znajomego domagając się zwrotu pieniędzy grozili pozbawieniem życia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
  6. 16 października w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej MKS STS Lubartów rozegrał mecz 3 kolejki 2 Ligi mężczyzn w tenisie stołowym. 
  7. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 73-letniego mieszkańca gminy Ostrów Lubelski, który późnym popołudniem w sobotę, 15 października, wyszedł do lasu, zgubił się i rozładował mu się telefon. Mężczyznę odnaleźli policjanci z Ostrowa Lubelskiego. Szczegóły sierż. Szt. Jagoda Stanicka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.