Informacje - edycja 629, 14.10.2022

14/10/2022

  1. Dzisiejsze informacje zaczynamy od złego newsa dla naszych kieszeni. Mowa o kolejnej już, gigantycznej podwyżce jaką funduje nam miejska spółka, gdzie na zgromadzeniu wspólników reprezentuje nas jeszcze urzędujący burmistrz Krzysztof Paśnik. Mowa o podwyżce o… i tu prosimy o uwagę, o 70% ceny za GJ w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Jako jedyna redakcja w mieście ujawniamy, że za kadencji Paśnika, ten sam GJ zdrożał już i tu prosimy o uwagę: o 172%. Tak, tak to nie pomyłka. Ten, który obiecał nam podwyżki, który ma wpływ na to kto w owej spółce nadzoruje jej poczynania, zamiast owych obiecanych obniżek, dopuścił do podwyżek. Co ciekawe za podwyżki sięgające prawie 200% nikt nie został przez Paśnika usunięty z PEC. Jakby tego było mało niespełna 8 miesięcy temu Paśnik stwierdził, że zaczyna spełniać obietnice z kampanii wyborczej, a przypomnijmy, że obiecywał obniżki. Jako pierwsza stacja ujawniamy także, że w tym samym mieście, mieszkańcy mieszkający przy tej samej ulicy zapłacą aż trzy razy mniej za ciepło, niż ci którzy korzystają z miejskiej ciepłowni. Jak to możliwe? O tym w naszym materiale.
  2. 9 października już po raz siódmy odbyła się impreza pn. „Biegam, bo lubię lasy” organizowana przez Lasy Państwowe. Tradycyjnie trasa głównego, 10-km biegu prowadziła przez Lasy Kozłowieckie.
  3. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd w województwie lubelskim ok. 229 tys. świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Łączna kwota wypłaconych środków przekroczyła już 68,5 mln zł. Przypominamy, że wnioski można składać do 30 listopada.
  4. 8 października do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie, wpłynęło zgłoszenie o wypadku. Samochód marki Porsche wypadł z drogi. O szczegółach – Starszy Kapitan Michał Mazur.
  5. 18-letni mieszkaniec Lubartowa, chciał zaprezentować swoje umiejętności strzeleckie koleżance. Z okna mieszkania strzelał z wiatrówki w znak drogowy. Przecenił swoje możliwości i wybił szybę w zaparkowanej obok znaku toyocie. O szczegółach opowie Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.
  6. Niespełna 700 złotych, tyle środków stracił 33-letni mieszkaniec gminy Firlej, który przez portal sprzedażowy chciał kupić piłę spalinową. Poszkodowany wysłał pieniądze sprzedawcy na tak zwane ,,słowo” i nie otrzymał zakupionego towaru. Policjanci przypominają kolejny raz-bądźmy ostrożni kupując przez Internet. Więcej o tej sprawie – Sierżant Sztabowy Jagoda Stanicka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.