Informacje - edycja 627, 30.09.2022

30/09/2022

1. W zeszłym roku po klęsce budżetu obywatelskiego, na jednym z portali internetowych burmistrza Lubartowa określono jako Pasilikwidatora. Chodziło o zeszłoroczną kompromitację ratusza w związku z zeszłorocznym głosowaniem w sprawie budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że w zeszłym roku po raz pierwszy od siedmiu lat, czyli od początku istnienia budżetu obywatelskiego doszło do unieważnienia głosowania. W tym roku miało być inaczej. Miejski periodyk, aby zachęcić do głosowania poświęcił reklamie owego przedsięwzięcia pierwszą stronę. Gorąco zachęcam do udziału w głosowaniu – krzyczał z pierwszej szpalty jeszcze urzędujący burmistrz Paśnik. Okazuje się, że do udziału w głosowaniu nad budżetem obywatelskim w ostatnią niedzielę nawoływali nawet księża podczas mszy. Miasto dodatkowo przeprowadziło kampanię reklamową w internecie. Przy tak zakrojonej kampanii zapewne działania ratusza zostały docenione. Nic bardziej błędnego. Okazuje się, że już po raz drugi w historii głosowanie zakończyło się klęską. Mieszkańcy Lubartowa nie posłuchali ani Paśnika, ani księży i podali, burmistrzowi czarną polewkę.

2. W zeszłym tygodniu zapowiedzieliśmy publikację materiału ujawniającego kulisy inwestycji obok ul. Krańcowej. Po naszej zapowiedzi do redakcji zgłosiło się kilku nowych świadków wydarzeń m.in. w ratuszy z 2021 roku. Efekty naszego śledztwa ujawnimy nie tak, jak zapowiadaliśmy dzisiaj, a w przyszłym tygodniu. Dzisiaj zapraszamy na równie ważne wydarzenie dotyczące ujawniania kolejnych istotnych faktów związanych z kontrowersyjna inwestycją. Mowa o specjalnie zwołanych komisjach przez radnych i o zadziwiającym wystąpieniu Grzegorza Gregorowicza.

3. 24 września na Dziedzińcu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbył się Piknik z Produktem Polskim, podczas, którego odbył się konkurs „Bitwa regionów”.

4. Biegam, bo lubię lasy – impreza dla miłośników aktywności fizycznej w otoczeniu natury powraca. Już 9 października na terenie Lasów Kozłowieckich o 13 wystartuje bieg główny na dystansie 10km.

5. 27 września do gmin na terenie naszego powiatu trafiły tabletki zawierające jodek potasu. Wszystko po to, aby w razie wystąpienia niebezpieczeństwa radioaktywnego można było jak najszybciej podać ten preparat mieszkańcom. Obecnie są to działania prewencyjne.

6. W 37 dni Pan Janusz Kobyłka, mieszkaniec naszego miasta pokonał 3200km rowerem, a wszystko po to, aby promować honorowe oddawanie krwi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.