Informacje - edycja 623, 02.09.2022

02/09/2022

  1. Rok temu zapadła, jak ją określili mieszkańcy Lubartowa, głupia a wręcz niedorzeczna decyzja odnośnie budżetu obywatelskiego. W tym roku najprawdopodobniej pojawią się identyczne, jeżeli nie ostrzejsze komentarze, szczególnie po tym co wydarzyło się na komisji do spraw Budżetu Obywatelskiego. Jeżeli podamy, że owej komisji znowu szefowała Daria Jonaszko, niedoszła radna w gminie Lubartów, to dla nawet średnio zorientowanych mieszkańców Lubartowa będzie już wszystko jasne. Tak, dokładnie jest tak jak, wszyscy myślimy. Po raz kolejny, skreślono z listy do głosowania, projekty związane ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Oznacza to, że dzięki temu co wydarzyło się w ratuszu, ani młodzi ludzie, ani seniorzy nie będą mogli skorzystać z siłowni za darmo. Nie będą mieli także darmowych spotkań z rehabilitantem czy darmowych masaży. Okazuje się, że to jest niemożliwe w Lubartowie, możliwe jest w Warszawie. Wobec takiego postępowania osób powołanych przez burmistrza Krzysztofa Paśnika, radny, ale także prezes Spółdzielni Mieszkaniowej wzywa do bojkotu tegorocznego głosowania.
  2. Być może inna byłaby decyzja komisji ds. budżetu obywatelskiego, gdyby wyłaniani do jej składu przedstawiciel byli w sposób jednolity. O przejrzystość dotyczącą właśnie składu owego organu a szczególnie decyzji o odwołaniu tylko części składu komisji dopytywał podczas ostatniej sesji radny Jacek Tomasiak.
  3. Załóżmy, że otrzymujemy ważne stanowisko, stanowisko, za które otrzymamy określone wynagrodzenie. Jednak ktoś podpisując z nami umowę wpisuje zamiast słowa Krystyna słowo Katarzyna. Co więcej w owej umowie nie ma dodatkowych danych, które ułatwiałyby naszą identyfikację. Czy zatem umowa została z nami zawarta, czy zgodnie z prawem po określonym czasie to my, a nie jakaś Katarzyna powinna otrzymać owo wynagrodzenie. Dlaczego zadajemy owo pytanie, bo wg. jeszcze urzędującego burmistrza taka zamiana to, i tu dosłowny cytat: „nieistotna omyłka pisarska”.
  4. 28 sierpnia tuż po godzinie 16 w Nowym Uścimowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby trafiły do szpitala.
  5. Starosta Lubartowski oraz Wójt Gminy Uścimów zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne, które odbędą się 4 września na plaży przy jeziorze Maśluchowskim w Starym Uścimowie.
  6. Już po raz drugi w historii odbędzie się niecodzienne wydarzenie ze świata kultury. II Lubartowska Jesień Muzyczna – pod tą nazwą kryje się cykl koncertów w wykonaniu światowej sławy muzyków klasycznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.