Informacje - edycja 622, 26.08.2022

26/08/2022

Już druga rozprawa obyła się w ostatni poniedziałek przed lubartowskim sądem. Chodzi o proces jaki toczy się z powództwa Magdaleny Urbaś przeciwko Jackowi T., prezesowi lubartowskiej spółdzielni oraz Patrycji O., znanej i lubianej dziennikarki telewizji Kanał S. Podczas drugiej odsłony procesu zeznawali świadkowie powołani przez Patrycję O. i Jacka T. i jak twierdzi ten ostatni były to zeznania porażające. Co takiego padło na Sali rozpraw – o tym w naszym materiale.

Dokładnie trzy lata temu odbyła się najbardziej kontrowersyjna sesja Rady Miasta. Bez mieszkańców, ale dzięki jeszcze urzędującemu burmistrzowi z PSL Krzysztofowi Paśnikowi i Grzegorzowi Gregorowiczowi przegłosowana została uchwała podnosząca diety radnym. Dzięki tym dwóm panom doszło do największego kryzysu w radzie miasta. Dokładnie w trzecią rocznicę tamtych wydarzeń doszło do kolejnego wydarzenia, gdzie tym razem koledzy Ewy Zybała z PiS, którzy razem z nią startowali w wyborach samorządowych, odwołali ją ze stanowiska. Te dwa wydarzenia łączy nie tylko słowo zdrada, ale także konsekwencje jakie może mieć decyzja radnych powiatu na sytuację w mieście. Według naszych informacji zarówno w klubie Wspólny Lubartów jak i Prawo i Sprawiedliwość może dojść do rozłamu. Jeżeli nasze informacje się potwierdzą to Paśnik straci większość w radzie miasta i może tylko pomarzyć o kolejnym budżecie czy absolutorium.

Prawie milion złotych ma kosztować kolejna inwestycja miasta. Każdy kto usłyszy kwotę 740 tys. zł zapewne zastanawia się, która z dziurawych dróg zostanie wyremontowana. Okazuje się, że ratusz za owe pieniądze nie wyremontuje żadnej drogi czy chodnika. Na co tym razem pójdą aż tak duże pieniądze – o tym w naszym materiale.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej przygotował dodatkową Pulę biletów na Spółdzielczą Jesień Kabaretową. Wydarzenie odbędzie się 15 września w siłowni przy ulicy Zielonej.

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Polny Młyn. Chwilę po północy do stanowiska kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. O szczegółach - Starszy Kapitan Michał Mazur.

Wspomniane limity dla emerytów i rencistów, będą teraz zależeć wprost od wysokości średniego krajowego wynagrodzenia. O szczegółach – Małgorzata Korba.

Ruszyła już możliwość składania swoich prac do wystawy zbiorowej „arTRozmaitości”. O wydarzeniu opowiedzą – Katarzyna Grabowska – Pytka i Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz.

ZUS przypomina maturzystom z rentą rodzinną, co mogą zrobić, by nie mieli przerwy w wypłacie świadczenia, jeśli idą od października na studia.

Tegoroczne Półkolonie „Złap lato z PMDK”, powoli dobiegają już końca. Trwa teraz ostatni, czyli III Turnus, a my z tej okazji poprosiliśmy o krótką relację Panią Ulę Bednarczyk z Pracowni PMDK.

Pan Janusz Kobyłka nie zwalnia tępa, na półmetku swojego III już rajdu po Polsce dla honorowych dawców krwi, wysyła nam, krótką relację ze swojej podróży.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.