Informacje - edycja 621, 19.08.2022

19/08/2022

  1. W samym środku sezonu ogórkowego miasto żyło tym, co wydarzyło się w ratuszu. Przypomnijmy, że ludzie, których powołał do komisji konkursowej jeszcze urzędujący burmistrz Krzysztof Paśnik, w składzie Grzegorz Gregorowicz, Tomasz Szołtek, Artur Kuśmierzak i Michał Błaszczak zarekomendowali na dyrektora miejskiej biblioteki Krystynę Jeziorską. Według Gregorowicza Jeziorska najpełniej przedstawiła wizje funkcjonowania biblioteki. Po ogromnej krytyce jaka spadła na ratusz po owej nominacji Jeziorska zrezygnowała. Temat jednak powrócił na sesji rady miasta. Okazuje się, że po tym, jak blamażem zakończył się konkurs, kolejnego już nie będzie a dyrektora powoła teraz bezpośrednio Paśnik.
  2. Najpierw czepili się projektu Marcina Pankowskiego i jak zapewne domyślają się mieszkańcy Lubartowa, na tym nie koniec. Kolejnym projektem, który nie podoba się pracownikom jeszcze urzędującego Krzysztofa Paśnika, to pomysł Jacka Wasaka na darmowe karnety na siłownię dla każdego, kto nie ukończył jeszcze 55 lat. Każdy, kto widzi jak działa urząd miasta pod zarządem Paśnika zapewne zada pytanie, czy czasem tak jak u Pankowskiego urzędnicy ratusza nie czepili się tego, że Wasak opisał urządzenia, które znajdują się na spółdzielczej siłowni przy ul. Zielonej. Czy przypuszczenia mieszkańców Lubartowa są trafione – o tym w naszym materiale.
  3. Po burzy w miniony weekend lubartowscy strażacy dostali 14 zgłoszeń związanych z usuwaniem zniszczeń spowodowanych przez silny wiatr i opady. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na ul. Lipowej w Lubartowie, gdzie konar drzewa spadł na przejeżdżający samochód. O szczegółach st. Kpt. Michał Mazur.
  4. 15 sierpnia na dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbył się piknik wojskowy. Podczas tego wydarzenia obchodzono Dzień Wojska Polskiego i uczczono 102. Rocznicę Bitwy Warszawskiej.
  5. Pan Janusz Kobyłka 2 sierpnia wyruszył rowerem w trasę liczącą ponad 3000km. Skontaktowaliśmy się z nim. Pierwszy tysiąc już pokonał i nie zwalnia tempa.
  6. Odkąd w Lubartowie pojawiły się ścieżki rowerowe pojawił się też problem z tym, w jaki sposób powinniśmy się po naszym mieście poruszać rowerem. Niemałym wyzwaniem jest też jest też jazda hulajnogą elektryczną. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości, o wszelkie kwestie zapytaliśmy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie Podinspektora Marka Bociana.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.