Informacje - edycja 620, 12.08.2022

12/08/2022

  1. Jest demokracja, każdy mówi co mu w duszy gra – to słowa Renaty Mazur działaczki wpierającej PSL-owskiego burmistrza. Mazur tak komentowała to, co zrobił na komisji rewizyjnej jej ówczesny kolega Teodor Czubacki. Ten ostatni podczas wspomnianej komisji nie poparł absolutorium dla swojego kolejnego ówczesnego kolegi Krzysztofa Paśnika. Miesiąc później ta sama Mazur już nie owijała w bawełnę i poinformowała, że Czubacki nie jest już klubowym kolegą jej i innych działaczy wspierających Paśnika z PSL. Co ciekawe Mazur nie mówił a już o demokracji i o tym, że członkowie klubu mogą się przychylać lub nie do reszty klubu. Co ciekawe decyzje o jednomyślnym usunięciu Czubackiego z klubu Mazur ogłosiła chwilę po tym, jak radni opozycyjni powiadomili media o tym, że zwołują konferencję prasową. Czy stronnicy PSL-owskiego burmistrza bali się, że Czubacki uprzedzi ich ruch – o tym w naszym materiale.
  2. Zacisze, Zgoda, os. Garbarskie, Szaniawskiego, Powstańców Warszawy a teraz Cicha – to osiedla, które są już zabezpieczone przed wjazdem na nie pojazdów, które nie należą do mieszkańców Spółdzielni. W najbliższych dniach szlabany zostaną opuszczone na największym osiedlu czyli 1-go Maja i Lubelska.
  3. Już w najbliższą sobotę na stadion przy ul. Parkowej wybiegną piłkarze Lewartu Lubartów. Biło-niebiescy o 15 podejmą jedenastkę Huraganu Międzyrzec Podlaski. Czy kibice, którzy mają wejściówki z poprzedniego sezonu wejdą na mecz oraz czy Zarząd spółdzielni przygotował nowe karnety na rundę jesienną o tym w naszym materiale.
  4. Już tylko nieco ponad 300 wejściówek czeka na mieszkańców spółdzielni, który będą chcieli wziąć udział w kolejnej już spółdzielczej jesieni kabaretowej. Okazuje się zatem, że na miesiąc przed imprezą może zabraknąć biletów.
  5. Po raz pierwszy po dwóch latach, w Firleju odbyły się Dni Firleja. Tegoroczne hasło wydarzenia to Dni Firleja – Gala Disco – Razem z Ukrainą. Na scenie pojawiły się gwiazdy Disco Polo i osoby z Ukrainy, a na samym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Ekipy Kanału S.
  6. Już w poniedziałek na dziedzińcu przed Starostwem Powiatowym, odbędzie się piknik wojskowy, o szczegółach atrakcjach czekających na uczestników, opowiedzieli na konferencji prasowej, Starosta Ewa Zybała i Marek Kubicki – szef wydziału rekrutacji w Lublinie
  7. PMDK w Lubartowie zaprasza twórców rękodzieła do zgłoszenia swoich prac do wystawy zbiorowej pn. „arTRozmawitości!”. Kto i w jaki sposób może zgłosić swoje prace – o tym w poniższym materiale.
  8. W naszym regionie cudzoziemców stale przybywa. Wraz z końcem czerwca ZUS odnotował w swoich rejestrach 29,5 tys. osób z zagranicy zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. W całym kraju jest ich już ponad milion.
  9. 9 sierpnia w gm. Ostrówek doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł 51-letni mężczyzna.
  10. Lubartowscy Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które znacząco ułatwia anonimowe zgłaszanie Policji zagrożeń występujących w naszej okolicy. Szczegóły w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.