Informacje - edycja 619, 05.08.2022

05/08/2022

  1. Już drugi tydzień Lubartów żyje tym co się wydarzyło w ratuszu 26 lipca. Zamieszanie wokół wyboru nowego dyrektora miejskiej biblioteki jest coraz większe. Po tym jak ludzie, których powołał do komisji konkursowej jeszcze urzędujący burmistrz Krzysztof Paśnik, w składzie  Grzegorz Gregorowicz, Tomasz Szołtek, Artur Kuśmierzak i Michał Błaszczak zarekomendowali na dyrektora miejskiej biblioteki Krystynę Jeziorską doszło do kolejnej niespodzianki. Oto faworytka owej komisji, o której Greorowicz mówił, że  najpełniej przedstawiła wizje funkcjonowania biblioteki, podejmuje decyzję, która do tej pory nie miała miejsca w historii lubartowskiego samorządu. Wizjonerka Gregorowicza cztery dni po posiedzeniu komisji uznała, że nie będzie ubiegała się o fotel dyrektora biblioteki, bo jak napisała w swoim oświadczeniu, na nią i jej rodzinę spadła tu dosłowny cytat: „niespotykana dotąd fala insynuacji o rzekomym ustawionym konkursie”. Zarzuty, jakie pojawiały się w mediach o rzekomym ustawionym konkursie mogła ostatecznie rozwiać sama komisja konkursowa publikując protokół ze swojego posiedzenia – posiedzenia, na którym uznano, że to właśnie wizja Jeziorskiej była lepsza niż pozostałych kandydatów. Nasza redakcja dotarła do owego protokołu i jako pierwsi ujawniamy jego treść.
  2.  Uznanie uchwał z nieważne i unieważnienie decyzji jakie zaistniały po podjęciu niezgodnych z prawem decyzji – takie mogą być konsekwencje postepowania przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym radnych, którzy nie zgadzają się z decyzjami, jakie podjęte zostały w grudniu 2021 r. i czerwcu 2022 r. i skarżą uchwały w ich opinii podjęte niezgodnie z prawem.
  3. Gminy Powiatu Lubartowskiego zyskały dofinansowanie na kolejne inwestycje. Pieniądze z rządowego funduszu Polski Ład programu inwestycji strategicznych PGR, posłużyć mają modernizacji terenów, na których kiedyś znajdowały się państwowe gospodarstwa rolne
  4. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy przenieść się do XVIII wieku, czyli do czasów niecodziennych strojów, bryczek konnych i manier ówczesnego mieszczaństwa. Mowa o Pikniku Księżnej Anny, który odbył się 30 lipca w Kocku.
  5. Nie często mamy okazję skorzystać z możliwości obejrzenia sztuki teatralnej na bardzo wysokim poziomie w naszej okolicy, a właśnie z taką propozycją wyszedł do nas Krakowski Teatr Komedia i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. 3 sierpnia na terenie parku pałacowego aktorzy z krakowskiego teatru wystawili spektakl plenerowy „JP2 Oczekiwane Pokolenie”.
  6. W miniony weekend 30 i 31 lipca policjanci z lubartowskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Teraz panowie słono zapłacą za swoją bezmyślność.
  7. 1 sierpnia w Starej Jedlance doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jedna osoba trafiła do szpitala. Szczegóły tego zdarzenia przedstawi st. Sierż. Jagoda Stanicka.
  8. W gminie Ostrówek, w miejscowości Babczyzna 30 lipca doszło do zderzenia kombajnu rolniczego z samochodem osobowym. Samo zdarzenie wyglądało na groźne, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
  9. W ponad trzytysięczną trasę swoim rowerem ruszył Pan Janusz Kobyłka. Już po raz piąty Pan Janusz pojechał by pomagać i promować pomaganie, tym razem honorowe krwiodawstwo.
  10. Trasa 79. Tour de Pologne przebiegała m.in. przez Lublin. W sumie kolarze mieli do pokonania ponad 1200km. Wśród sportowców znajdowali się czołowi kolarze z całego świata.
  11. Te cztery dni Carnavalu Sztukmistrzów zgromadziły dziesiątki tysięcy widzów. W dniach 28-31 lipca w Lublinie wystąpili artyści sztuki cyrkowej z całego świata. Nie mogło nas zabraknąć tam z kamerami.
  12. Piknik „Zostań Żołnierzem RP” dobędzie się już 15 sierpnia przed Pałacem Sanguszków

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.