Informacje - edycja 617, 22.07.2022

22/07/2022

  1. W zeszłym tygodniu wskazaliśmy na klęskę inicjatywy obywatelskiej. Okazuje się, że władze Lubartowa z jeszcze urzędującym burmistrzem wciąż przysparzają tematów niezależnym mediom. O czym mowa? O zarządzeniach, Paśnika z zeszłego tygodnia. Okazuje się, że opierając się na tym samym regulaminie, Paśnik odwołał tylko część komisji ds. budżetu obywatelskiego. Kto zatem i dlaczego został odwołany oraz czy w składzie komisji wciąż zasiada osoba, która w zeszłym roku jej przewodziła, a której wypowiedzi, według części radych, ale także mieszkańców Lubartowa kompromitowały ową komisję – o tym w naszym materiale.
  2. W ostatnią niedzielę, najprawdopodobniej po tym jak doszło do zapalenia mięśnia sercowego, zmarł Sławomir Zdunek nowy dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. W opinii rodziny tryskający zdrowiem i uprawiający sport nowy dyrektor mógł nie wytrzymać hejtu, jaki od kilku dni kierowany był pod jego adresem.
  3. Po dwuletniej przerwie powraca Spółdzielcza Jesień Kabaretowa. Powraca, ale w nowej odsłonie. Tym razem impreza odbędzie się w nowoczesnym budynku przy ul. Zielonej. 15 września na naszej scenie wystąpi kabaret Nowaki i kabaret RAK. Zarząd Spółdzielni przygotował tę imprezę dla blisko tysiąca mieszańców. Co ważne, bilety będą rozdawane od najbliższego poniedziałku 25 lipca. W jaki sposób możemy je otrzymać? O tym prezes SM Jacek Tomasiak.
  4. Do tego tematu powracamy niestety już po raz kolejny. Niestety, bo nadal sytuacja nie została rozwiązana tak jak oczekują tego mieszkańcy, a temat powraca jak bumerang już od wielu lat. Mowa o miejskim basenie mieszczącym się w SP nr 3 w Lubartowie. Basen znów jest nieczynny. Już przed wyborami jeszcze urzędujący burmistrz zapowiadał, że basen będzie za jego rządów otwarty cały rok. Niestety to kolejna sprawa, która za kadencji Paśnika nie została zgodnie z przedwyborczymi obietnicami rozwiązana. Dlaczego nadal nic się nie zmieniło? Podjęliśmy próbę wyjaśnienia tego.
  5. Pracownicy DPS-ów z Kocka i Ostrowa Lubelskiego 4 lipca pod budynkiem starostwa w Lubartowie podjęli protest w sprawie podwyżek. Tego typu protesty odbyły się na terenie niemal całego kraju. Starosta Lubartowski odpowiada na żądania protestujących.
  6. Dom Kultury w Kocku zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Piknik rodzinny z księżną Anną, który odbędzie się 30 lipca. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali mnóstwo niecodziennych atrakcji. Szczegóły przedstawi dyrektor Domu Kultury w Kocku Mateusz Obroślak.
  7. XII Międzynarodowy festiwal „Śladami Singera”, po raz drugi zawitał do Lubartowa. Do naszego miasta zjechali artyści m.in. z Izraela, z Chile i z Argentyny.
  8. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył udostępnianie corocznych „Informacji i stanie konta ubezpieczonego”, z których klienci ZUS dowiadują się, jaką sumę zgromadzili na przyszłą emeryturę. Szczegóły Małgorzata Korba.
  9. 18 lipca ruszyły wypłaty świadczenia 300+ na wyprawki szkolne dla uczniów. O tym kto może składać wnioski i w jaki sposób będą wypłacane świadczenia, w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.