Informacje - edycja 616, 15.07.2022

15/07/2022

  1. Nasza stacja jako jedyna redakcja poinformowała o tym, że 11 lipca w lubartowskim sadzie miał zeznawać jeszcze urzędujący burmistrz. Tak też się stało. Okazało się, że naczelnik Magdalena Urbaś oraz Krzysztof Paśnik zostali zasypani gradem pytań przez pełnomocników Jacka T. oraz Partycji O.
  2. Przed wyborami obecny burmistrz krytykował swojego poprzednika za postępowanie przy budżecie obywatelskim. Wiele miało się zmienić po wyborach w 2018 roku, i zmieniło się tylko nie tak, jak oczekiwaliśmy. Efekt działań ratusza przez ostatnie lata widać w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Okazuje się, że 2022 rok to klęska obywatelskich inicjatyw. Mieszkańcy złożyli zaledwie 8 projektów.
  3. W ostatni wtorek opuszczone zostały szlabany na os Zacisze. Aktualnie wydawane są piloty i naklejki na osiedlu Cicha i mieszkańcy także tego osiedla w końcu będą mogli swobodnie parkować na własnym terenie. Ostatnim etapem zwiększenia komfortu zamieszkiwania będzie zabezpieczenie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla 1-go maja, Lubelska.
  4. W minioną niedzielę, 10 lipca, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wspominało trzy damy wielkiej łagodności i dobroci charakteru. Pod nazwą „Imieniny hrabiny” kryło się wydarzenie pełne niecodziennych atrakcji.
  5. To nie pierwsza taka sytuacja z naszego powiatu, 41-letnia kobieta, chcąc zaciągnąć pożyczkę przez Internet padła ofiarą oszustwa. Straciła 35 tys. złotych.
  6. Wakacje to długo wyczekiwany czas przez dzieci i młodzież, ale też czas, w którym dzieci domagają się wyjątkowych atrakcji i ciekawych aktywności. Są w Lubartowie miejsca, gdzie przygotowane zostały atrakcyjne programy półkolonii dla dzieci. 
  7. 5 lipca tuż po godzinie 16 w Szczekarkowie doszło do zderzenia dwóch osobówek, w wyniku którego, dwie osoby trafiły do szpitala. Szczegóły st. kpt. Michał Mazur.
  8. Lubartowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków, poza tym mężczyzna posiadał znaczną ilość narkotyków schowaną w podłokietniku. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
  9. Prawie 4 tys. wniosków wpłynęło na konkurs ZUS, w którym pracodawcy mogą zdobyć dofinansowanie na działania poprawiające bezpieczeństwo pracy. W woj. lubelskim jest w tym roku 161 zgłoszeń. Czego dotyczy najwięcej projektów i jakie branże najchętniej biorą udział w konkursie? Szczegóły Małgorzata Korba z lubelskiego ZUS

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.