Informacje - edycja 615, 08.07.2022

08/07/2022

W najbliższy poniedziałek jeszcze urzędujący burmistrz Krzysztof Paśnik będzie musiał odpowiedzieć na wszystkie pytania i nic nie może zatajać. W przeciwnym razie będzie mógł być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Pytania będą mu zadawali m.in. Jacek T. i Partycja O. Będzie to wyjątkowo ciekawa konfrontacja, które odbędzie się przed lubartowskim sądem.

O tym, że ostatnia sesja pod przewodnictwem Grzegorza Gregorowicza a przy wsparciu radnych wpierających PSL-owskiego burmistrza czyli klubu PiS i Wspólny Lubartów bardziej przypominała targ niż salę obrad już informowaliśmy. Niestety to co do tej pory państwu zaprezentowaliśmy, to tylko wierzchołek, używając porównań do targu, kłótni przekupek, o to, która ma zająć znaczniejsze miejsce by jej jajka szybciej się sprzedały. O krzyku wokół radnego Andrzeja Zielińskiego już informowaliśmy. Dzisiaj pokażemy, jak nasi wybrańcy mający wciąż, jak to mówi Gregorowicz, matematyczną większość, rozprawili się z radnym Jackiem Tomasiakiem oraz Tomaszem Krówczyńskim czy Markiem Polichańczukiem. Ujawnimy także jako pierwsi jak na ostatniej sesji Gregorowicz potraktował radną Wiesławę Romańską-Serwin oraz Przemysława Kurala, którzy na znak protestu złożyli rezygnację z pracy w komisji planowania przestrzennego i budownictwa.

Podczas tej samej sesji doszło także do odwołanie za związku komunalnego radnego Marka Polichańczuka. Jeżeli wskażemy, że sposób i treść zarzutów wobec Polichańczuka można określić jako merytoryczne, to z pewnością spotkamy się z krytyką obserwatorów lubartowskiej sceny politycznej. Zapewne z dokuczenia Polichańczukowi cieszą się niektórzy radni, a o kim mowa - zerknijmy  co działo się na pamiętnej sesji z walcem w tle.

5 lipca po godzinie 16 w Szczekarkowie doszło do zderzenia się dwóch osobówek. Kierowca opla zjechał na przeciwległy pas uderzając w prawidłowo jadącego citroena. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zderzenia osobówki z motocyklem doszło 4 lipca w Skrobowie – Kolonii. Jedna osoba trafiła do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Powiatowy młodzieżowy dom Kultury w Lubartowie prowadzi dodatkową rekrutację na zajęcia, które ruszą w nowym roku szkolnym. Nabór skierowany jest do dzieci  młodzieży w wieku od 6 do 19 lat, zaś zajęcia umuzykalniające od 5 roku życia.

Już 16 i 17 lipca do Lubartowa zawita festiwal „Śladami Singera”. Coroczne wydarzenie gromadzi tłumy widzów. Podczas tego wydarzeni, można podziwiać występy artystów muzycznych, cyrkowych, teatralnych czy tanecznych.

Wraz z końcem lipca w Lublinie odbędzie się coroczne, międzynarodowe wydarzenie Carnaval Sztukmistrzów. Występy artystów będzie można podziwiać od 28 do 31 lipca na Starym Mieście.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.