Informacje - edycja 614, 01.07.2022

01/07/2022

  1. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, co działo się nie po raz pierwszy na sesji rady miasta. Mowa o kolejnej awanturze i wydarzeniach, które po raz kolejny zapiszą się w niechlubnej historii obecnej kadencji rady miasta, gdzie większość wciąż ma koalicja wspierająca PSL-owskiego burmistrza. Skala pomówień jakich dopuściła się grupa wpierająca Krzysztofa Paśnika sięgnęła dna. Chodzi o zarzuty, jakie skierowano pod adresem wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Zielińskiego. Zieliński nie wytrzymał i zagroził sądem, co doprowadziło do zmiany treści stawianych Zielińskiemu zarzutów. Dlaczego działaczka PiS Beata Pasikowska musiała przeprosić działacza Platformy Obywatelskiej – o tym w naszym materiale.
  2. Kolejna kryształowa cegła trafiła do Spółdzielni Mieszkaniowej. Za co spółdzielnia została wyróżniona – o tym w naszym materiale.
  3. W minioną sobotę, 25 czerwca w Lubartowie 30-letni kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia on i 20-letni pasażer trafili do szpitala. Jak się okazało, kierowca był pijany.
  4. Przedszkolaki z Caspra zakończyły swój rok szkolny. 30 czerwca odbyła się z tej okazji uroczystość w sali widowiskowej SM. Było to szczególne święto dla najstarszej grupy przedszkolnej, która pożegnała się z przedszkolem, a od września rozpocznie naukę już w murach szkoły.
  5. Dwoma koncertami zakończył się rok szkolny i artystyczny w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie. W pierwszym z nich, który odbył się 20 czerwca 2022 r. w dwóch częściach koncertu "Dziecięca scena finałowa" wystąpiło ponad 130 małych artystów.
  6. 25 czerwca doszło do pożaru budynku mieszkalnego w gminie Firlej. Na szczęście nikt nie został ranny. Szczegóły rzecznik prasowy PSP Lubartów st. Kpt. Michał Mazur.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.