Informacje - edycja 613, 24.06.2022

24/06/2022

  1. Dzisiejsze informacje zaczynamy od trzęsienia ziemi w klubie, który stanowił zaplecze PSL-owskiego burmistrza Krzysztofa Paśnika. Podczas czwartkowej sesji, okazało się, że kolejna osoba, która stanowiła zaplecze szeryfa spod znaku koniczynki, uznała że nie po drodze jej z zielonym burmistrzem. Co takiego się stało? Podczas głosowania nad absolutorium Paśnika nie poparł Teodor Czubacki. Tym samym okazuje się, że koalicja wspierająca lubartowski układ samorządowy to zaledwie 11 radnych!!! W kuluarach aż huczy o kolejnych woltach, i o kolejnych radnych, którzy mają już dosyć tego co dzieje się w ratuszu.
  2. Przyjęcie uchwały o absolutorium poprzedza dyskusja o raporcie, który powinien prezentować stan miasta. Okazało się, że po raz kolejny materiał, jaki przedłożył burmistrz Krzysztof Paśnik wzbudził wiele kontrowersji. Czy raport został przygotowany rzetelnie oraz dlaczego burmistrz nie odniósł się do uwag – o tym w naszym materiale.
  3. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w gminie Kock. Podczas cofania mężczyzna potrącił swoje 2 letnie dziecko. Niestety dziecka nie udało się uratować. Szczegóły tego zdarzenia przedstawi starszy sierżant Jagoda Stanicka.
  4. Rozpoczynają się wakacje a wraz z nimi dalsze wyjazdy czy spędzanie czasu nad wodą. Lubartowscy policjanci przypominają o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa.
  5. Klub MKS Lubartów corocznie organizuje wakacyjne półkolonie dla dzieci. W tym roku takich turnusów będzie 6. Zostały ostatnie wolne miejsca, o czym informuje prezes klubu Jakub Adamczyk.
  6. Systematycznie informujemy Państwa o sukcesach zawodników z klubu MKS Lubartów. Kolejne trofea trafiły w ich ręce, tym razem z Mistrzostw Polski MMA.
  7. W sobotę (11.06.2022) odbyła się uroczysta Gala wręczenia odznaczeń Państwowych i Resortowych. Odznaczeniem Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu uhonorowanych zostało ponad 80 dawców z terenu województwa Lubelskiego, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub jej składników. Jednym z odznaczonych brązowym krzyżem zasług był Jarosław Krupka
  8. Tata też może korzystać z zasiłku macierzyńskiego. W ubiegłym roku 7,6 tys. mężczyzn z województwa lubelskiego pobierało taki zasiłek z ZUS, przebywając na urlopie ojcowskim. Nieliczni decydowali się dodatkowo na urlop rodzicielski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.