Informacje - edycja 612, 17.06.2022

17/06/2022

Lubartów otrzymał jedną z większych dotacji w ostatnich latach. Do budżetu miasta, jeżeli Lubartów zabezpieczy wkład własny może wpłynąć nawet 20 mln. zł. W chwili, kiedy gruchnęła informacja o super kasie okazało się, że wielu jest chętnych do wypinania piersi. O dużych środkach podczas wizyty w Lubartowie poinformował osobiście wiceminister Artur Soboń. Dziękował on wiceburmistrzowi Tadeuszowi Małysce, który o owe projekty zabiegał osobiście. Tymczasem czytając organ samorządowy, ktoś kto jeszcze owo pismo czyta, nie odnajdzie wzmianki o Małysce, któremu dziękował Soboń. Na tego typu publikacje zareagowali radni PiS krytykując zadziwiające ich zdaniem informacje.

Nie zamierzam nie zrealizować tych projektów, są tylko przesunięte w czasie – to wypowiedź Krzysztofa Paśnika z grudnia 2021 roku. Chodziło o inwestycje, które wybrali mieszkańcy, które powinny być zrealizowane. Okazuje się, że decyzja z grudnia może mieć bardzo daleko idące konsekwencje. O co chodzi o tym w naszym materiale.

To już na stałe wpisane wydarzenie w kalendarzu imprez organizowanych przez PMDK w Lubartowie. 13 czerwca odbyły się, już dobrze wszystkim znane, „Premierki-Przecierki”.

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom województwa lubelskiego w wieku od 26 do 40 zamieszanym w posiadanie i dystrybucję narkotyków. Środki trafiały do powiatu lubartowskiego, puławskiego i łukowskiego i były rozprowadzane na terenach turystycznych i w rejonach szkół.

ZUS zakończył właśnie coroczną waloryzację składek emerytalnych w ZUS. Środki ubezpieczonych wzrosły łącznie o 281 mld zł. Od 12 czerwca efekty waloryzacji można sprawdzić na swoim koncie w Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.