Informacje - edycja 611, 10.06.2022

10/06/2022

Kilkukrotnie miał zeznawać podczas toczącego się procesu, jednak za każdym razem coś stawało na przeszkodzie. Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu w sądzie pojawił się burmistrz Krzysztof P., dodajmy oskarżony przez byłą kierowniczkę Urzędu Stanu Cywilnego o mobbing. Byliśmy tam z kamerą i jako pierwsi ale także jako jedyni informujemy co wydarzyło się w ostatni wtorek przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód.

Jako pierwsi poinformowaliśmy o gigantycznych podwyżkach za energię cieplną, także jako pierwsi udowodniliśmy, że ciepło z kotłowni na osiedlu Popiełuszki jest tańsze niż ciepło z PEC. Dzisiaj także jako pierwsi ujawniany wynik finansowy spółki za ostatni rok – wynik, który musi niepokoić każdego, kto martwi się o kondycję podmiotu, który żyje z tego co dociera do domów ogrzewanych miejskim ciepłem. Czy słaby wynik w PEC oznacza kolejne podwyżki za ciepło? – o tym w naszym materiale.

Mnóstwo zabawy, atrakcji, ale i łzy wzruszeń. Właśnie tak było podczas Dnia Rodziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Firleju. To wielkie święto odbyło się 3 czerwca.

W swojej przeszłości przeżyły bardzo wiele, często były to sytuacje traumatyczne. Niektóre mimo to potrafią być otwarte, inne są bardzo zamknięte w sobie i nieufne do otoczenia. Dlatego każdy kontakt z człowiekiem jest dla nich na wagę złota. Mowa o psiakach ze Schroniska w Nowodworze. Możemy im dać odrobinę swojego serca podczas cotygodniowych spacerów.

3 czerwca Lubartów odwiedził Wiceminister Finansów Piotr Patkowski. Tematem tego spotkania były dofinansowania. Do powiatu lubartowskiego trafi łącznie 156mln zł.

Do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 37-latkowi z Lubartowa. Mężczyzna pod wpływem narkotyków i alkoholu najechał na zaparkowany samochód. Został ujęty przez świadka.

W dniu 04.06.2022 r. o godz. 02:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Pałecznica, gmina Niedźwiada.

Kierujący Porsche 31-latek na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i rozbił się na drzewie. Pomimo podjętej reanimacji 31-latek zmarł. Pasażer został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu lubartowskiego. Jak ustalili lubartowscy policjanci 31-latek miał sądowy dożywotni zakaz kierowania.

Na siłowni przy ul. Zielonej oprócz zajęć z triathlonu oaz zajęć dedykowanych dla najmłodszych pojawiły się nowe zajęcia są to treningi rozwojowe dla biegaczy górskich.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.