Informacje - edycja 610, 03.06.2022

03/06/2022

 1. Inni odbiorcy otrzymywali ciepło, oprócz spółdzielni (…) i nie powinni oni zostać obciążeni wydłużonym sezonem grzewczym – to zapewnienia Lecha Klizy, po tym, jak nasza stacja ujawniła, że inaczej niż wnioskowała spółdzielnia sezon grzewczy w PEC nie zakończył się 5 maja, lecz trwał do 8 maja, w którym to dniu Lubartów odwiedziła Otylia Jędrzejczak. Tymczasem zapewnienia Klizy to jedno, a faktury wysłane do spółdzielni to drugie. Okazuje się, że PEC wystawił fakturę nie za 5 a za 8 dni majowych. Oburzenia obciążeniem mieszkańców spółdzielni za dni, w których ciepło nie płynęło już do bloków nie kryje prezes Jacek Tomasiak. Sprawą zajmie się prokuratura, bo Zarząd Spółdzielni uznał, że ktoś chce od nich wyłudzić pieniądze. Tymczasem w rozmowie z naszą dziennikarką prezes Kliza twierdzi, że wszystko jest w porządku, a cytując prezesa „faktura zawiera przekłamanie”.
 2. Dwa razy mniejsza zaliczka za centrale ogrzewanie w tym samym mieście. W jednym bloku 1,78 zł za metr kwadratowy i druga zaliczka – wynosząca 4,05 za metr kwadratowy. Pierwszy z bloków, ten z ponad dwukrotnie tańszą zaliczką ogrzewany jest z podobno drogiej i nieopłacalnej kotłowni gazowej na osiedlu Popiełuszki – do drugiego ciepło tłoczone jest z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zaliczki o których mowa uwzględniają pełny VAT. Jak to możliwe, że ciepło z kotłowni gazowej kosztuje mieszkańca o wiele mniej – o tym w naszym materiale.
 3. W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy materiał dotyczący tego, co zrobił radny Teodor Czubacki podczas komisji rewizyjnej czyli nie poparł uchwały udzielającej absolutorium dla burmistrza. Na kilka godzin przed emisją, a dokładnie o 22.20 w nocy na naszą skrzynkę trafiła odpowiedź radnego, który dotychczas wspierał kończącego rządzenie miastem Krzysztofa Paśnika. Treść odpowiedzi oznacza, że podczas sesji Czubacki także nie poprze absolutorium dla odchodzącego Paśnika, bo jak twierdzi, tu cytat: „kierując się merytoryczną oceną, zabrakło mu realizacji (…) kluczowych inwestycji”. O merytorycznej przyczynie wspomniał jeszcze kilka razy. Jak wiemy, na sesji będzie oceniany dokładnie ten sam budżet i jeżeli Czubacki mówi prawdę, to słuchając jego uzasadnienia nie poprze on absolutorium.  Jeżeli zmieni on jednak zdanie, oznaczać to będzie, że merytoryczną ocenę zastąpi ocena nie merytoryczna a polityczna, która z pewnością nieść będzie z sobą szereg domysłów i niedopowiedzeń.
 4. Na to wydarzenie czekaliśmy dwa lata, ale w końcu się udało. Po ustąpieniu pandemii powraca! Mowa o Spółdzielczym Dniu Dziecka, który odbył się tradycyjnie w dniu święta najmłodszych, 1 czerwca.
 5. Siłownia 7fit z okazji dnia dziecka przygotowała dla najmłodszych zajęcia ruchowe. Wszystko po to, by udowodnić dzieciom, że ruch to naprawdę zdrowie.
 6. 1 Czerwca na obiekcie szkoły RCEZ w Lubartowie odbyła się akcja poboru krwi we współpracy z RCKiK w Lublinie pod honorowym patronatem Starosty Lubartowskiego.
 7. 30 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbył się Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Była to okazja do podziękowania rodzinom, które zdecydowały się na pomoc dzieciom.
 8. 30 maja odbyło się uroczyste otwarcie biura poselskiego w Lubartowie dwóch posłów na sejm klubu PiS – Przemysława Czarnka i Artura Sobonia
 9. We wrześniu minionego roku włamał się do apteki i przedszkola w Firleju. Kilka dni temu wpadł w ręce policji w dość przypadkowy sposób…
 10. Nie wiedział, że wyprzedza nieoznakowany radiowóz, a teraz odpowie przed sądem. O tym, co teraz i za jakie czyny grozi 24-latkowi – starszy sierżant Jagoda Stanicka.
 11. Do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem doszło na obwodnicy Lubartowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.