Informacje - edycja 609, 27.05.2022

27/05/2022

 1. Ja obiecywałem w kampanii, że obniżymy ceny ciepła – to wypowiedź kończącego rządzenie Lubartowem Krzysztofa Paśnika sprzed trzech miesięcy. To wówczas odbyło się spotkanie w gabinecie Paśnika, który w otoczeniu prezesa Lecha Klizy oraz przewodniczącego Macieja Polaka grzmiał, że niektórzy skupili się na tym jak jest źle, a tymczasem on coś obiecał w kampanii i teraz to przypomniał. Tymi złymi byliśmy my, czyli Kanał S, bo jako pierwsi ujawniliśmy podwyżkę ciepła z lutego. Gdyby ktoś wówczas uwierzyłby w słowa kończącego kadencję Paśnika, to zapewne uzna, że dzisiaj posypiemy głowę popiołem, bo zapewne nastąpiła zgodnie z zapowiedziami obniżka cen za ciepło. Nic bardziej błędnego, okazuje się, że już po raz kolejny zapowiedzi nie pokrywają się z tym co dzieje się w spółkach podległych Paśnikowi. O czym mowa? O kolejnej podwyżce ciepła najwyższej w kadencji Paśnika. Jako pierwsi ujawniamy informację, którą nie chwali się Paśnik, której nie odnajdziemy na stronie PEC. Od 1 czerwca wzrasta cena za GJ i to uwaga: aż o 25 procent. Od 2018 roku, czyli pierwszej obietnicy Paśnika do dzisiaj ten sam GJ zdrożał już – uwaga o 61%.
 2. Czy Teodor Czubacki, radny który wiernie stał przy Krzysztofie Paśniku, który popierał zarówno podwyżkę diet, jak i podwyżkę poborów Paśnika i głosował za wszystkimi, nawet najbardziej kontrowersyjnymi uchwałami zmienił front? Czy przeszedł do opozycji i czy jego postawa może doprowadzić do kolejnego kryzysu w klubie Wspólny Lubartów? Dlaczego zadajemy powyższe pytania? Bo Czubacki, który jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej nie poparł wniosku w sprawie absolutorium dla Paśnika.
 3. A skąd pan wiedział, że odbędą się konsultacje w sprawie budżetu obywatelskiego – to pytania od mieszkańców Lubartowa, którzy dowiedzieli się, że radny Jacek Tomasiak jako jedyny pojawił się na spotkaniu zorganizowanym w urzędzie miasta. Okazuje się, ze sami pracownicy nie spodziewali się, że ktokolwiek pojawi się na owych konsultacjach, bo dopiero kiedy przyszedł Tomasiak pobiegli po dokumenty dotyczące przedmiotu konsultacji.
 4. Od roku 2008 roku jest związana z samorządem terytorialnym, a przez 7 lat była kierownikiem USC w Urzędzie Miasta w Lubartowie, jednak niestety musiała zmienić miejsce pracy. Niestety, bo do swojej pracy, jak sama mówi, podchodzi z ogromną pasją i zaangażowaniem, a Lubartów jest miastem, które po prostu kocha. Mowa o Pani Monice Dereckiej, której skrzydła kariery po odejściu z lubartowskiego Urzędu Miasta znacznie się rozwinęły.
 5. W czerwcu ZUS przeprowadzi coroczną waloryzację składek osób ubezpieczonych. W tym roku składki na kontach przyszłych emerytów wzrosną o 9,33 proc.
 6. Zawodnicy sekcji MMA Junior i Seniorskiej Lubartowskiego Klubu sztuk walki sięgnęli po 12 medali na tegorocznych Mistrzostwach Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu! Wydarzenie odbywało się w Radomiu 21 maja. MKS wystawił 18 zawodników, z czego aż 12 wróciło do domu z wyróżnieniem. 
 7. 20 maja w kwaterze myśliwskiej „Stary Tartak” odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego z udziałem Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki.
 8. Triatlon wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Właśnie tę dyscyplinę od zeszłego poniedziałku można trenować pod czujnym okiem specjalisty na siłowni przy ul. Zielonej w Lubartowie.
 9. Lubartowscy strażacy w ostatnich dniach dostali 13 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. O szczegółach starszy kapitan Michał Mazur
 10. Najmłodsi emeryci i wszyscy renciści będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń z ZUS. Od czerwca rosną limity dodatkowych przychodów.
 11. Męska drużyna siatkówki plażowej z ZS przy Chopina w Lubartowie ponownie została Mistrzem Powiatu. Szczegóły tego sukcesu przedstawiamy w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.