Informacje - edycja 608, 20.05.2022

20/05/2022

  1. Lubartowski basen znowu jest zamknięty oficjalnie od 14 maja, choć już w tygodniu poprzedzającym jego zamknięcie odmawiano chętnym kąpieli z powodu zbyt zimnej wody. Okazuje się, że podgrzew wody w basenie zakończył się wraz z zakończeniem sezonu grzewczego. Co ciekawe ciepła woda z PEC płynęła jeszcze 8 maja, w dniu w którym Lubartowskie osobistości strzeliły sobie fotkę z Otylią Jędrzejczak. Otylia wyjechała, kurki zakręcono, a basen przestał być ciepły. Tymczasem okazuje się, że wzorem lat ubiegłych, ciepła woda powinna być zakręcona kilka dni wcześniej czyli 5 maja – dlaczego bo tego dnia największy obiorca skierował odpowiednie pismo do zarządu PEC. Czy zatem kotły w PEC pracowały przez kilka dni, by notable mogli pozować do zdjęcia, kto za to zapłaci, dlaczego basen jest znowu zamknięty oraz czy to na wniosek MOSiRu pompowano w siec ciepłą wodę – o tym w naszym materiale.
  2. Basen ma być zamknięty do 21 maja. Oficjalnie jest to przerwa technologiczna związana ze zmiana sposobu ogrzewania wody basenowej. Dokładnie rok temu także zamknięto basen i co ważne ową decyzję także usprawiedliwiano przerwą technologiczną. Dlaczego owa zmiana sposobu ogrzewania odbywa się dopiero teraz i czy kiedy ponownie pływalnia zostanie otwarta – o tym w naszym materiale.
  3. Już 1 czerwca najbardziej wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieciaki. Tego dnia najmłodsi będą świętować dzień dziecka. Właśnie z tej okazji SM zorganizowała dla każdego dzieciaka liczne atrakcje, o szczegółach tego wydarzenia Prezes SM Jacek Tomasiak.
  4. Już niedługo ruszy kolejna edycja konkursu ZUS dla pracodawców, w którym mogą zdobyć dofinansowanie do działań poprawiających bezpieczeństwo pracy. Można uzyskać nawet do 300 tys. Złotych. Szczegóły wyjaśnia Małgorzata Korba.
  5. 14 maja w miejscowości Baran w gminie Firlej doszło do wypadku drogowego. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala.
  6. 28-letni mieszkaniec gminy Firlej odpowie przed sądem za uprawę i posiadanie marihuany. Szczegóły przedstawi starszy sierżant Jagoda Stanicka.
  7. 20 maja ruszają zgodnie z planem pierwsze wypłaty dofinansowania żłobkowego. Środki trafią na konta podmiotów prowadzących żłobki, kluby dziecięce i dziennych opiekunów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.