Informacje - edycja 607, 13.05.2022

13/05/2022

1. Gregorowicz w radzie miasta dzielił i rządził, tak jak chciał. Odbierając radnym głos czy pomijając ich wnioski formalne dokonywał, jak mówią jego krytycy Gregorowizacji statutu miasta Lubartowa. Podczas ostatniej sesji okazało się jednak, że jest radny, który nie dość, że sprzeciwił się temu czyni ów Pan to jeszcze odebrał głos Gregorowiczowi. Co wydarzyło się podczas ostatniej sesji o tym w naszym materiale.

2. Już trzeci rok radni dostali podwyżkę diet, kiedy obiecywali jak to dużo będą po owej podwyżce robić dla nas i dla miasta. Wprost wskazywali wówczas, że dużo czasu poświęcają realizując mandat radnego. Dlaczego przypominamy to co mówiono 23 sierpnia 2019 roku? podczas ostatniej sesji okazało się, że samorządowcy, którzy głosowali za podwyżkami nie chcieli nieść sztandaru miasta.

3. Już 1 czerwca po pandemicznej, dwuletniej przerwie, odbędzie się spółdzielczy dzień dziecka. Z wieloma atrakcjami i w nowej lokalizacji. W jaki sposób można zdobyć wejściówkę na tę imprezę? Na to pytanie odpowie Prezes SM Jacek Tomasiak.

4. W miniony weekend miłośników pływania z naszego miasta odwiedziła Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak. Jednak nie tylko pływaniu było poświęcone to wielkie wydarzenie. Głównym organizatorem wydarzenia był Swim Team Lubartów.

5. Krystian Olszta to zawodnik klubu MKS Lubartów, którego mieszkańcy naszego miasta już doskonale znają a to za sprawą jego licznych sukcesów sportowych. Krystian nie zwalnia tempa, zdobył kolejny medal, tym razem na Mistrzostwach Polski ADCC i to on opowie nam o tym tryumfie.

6. 7 maja tuż po godzinie 8 rano Lubartowscy Strażacy dostali zgłoszenie pożarowe, które dotyczyło sklepu Lidl w Lubartowie. Szczegóły przedstawi kpt. Michał Mazur.

7. W cieniu zawodnika odnoszącego sukcesy stoi wykwalifikowany trener. MKS Lubartów bez wątpienia może poszczycić się bardzo dobrą kadrą trenerską. Przed chwilą mówiliśmy o sukcesie Krystiana, ale z medalem z Mistrzostw Polski wrócił również Mateusz Lachowski – na co dzień pracujący jako trener w MKS Lubartów.

8. Oszuści mają najróżniejsze sposoby na swoje ofiary, o czym na bieżąco Państwa informujemy. Tym razem ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami od PGE. Jak się ustrzec przed oszustami wyjaśnia sierż. Jagoda Stanicka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.