Informacje - edycja 606, 06.05.2022

06/05/2022

 1. Sąd postanawia umorzyć wobec Patrycji Oleszek, Bartosza Gizy oraz Jacka Tomasiaka postępowanie karne – to fragment dwóch postanowień sądu rejonowego w Lubartowie. Tym samym okazuje się, że z dużej chmury spadł bardzo mały deszcz. Miała być sprawa karna, miał być proces a zanim jeszcze ruszyła praca sądu pełnomocnik Sylwii Cichoń oraz Adama Kościańczuk zawnioskował o, i tu prosimy o uwagę, o mediacje. Po co zatem wytaczano działa umocowane w kodeksie karnym, by ze sprawy się wycofać oraz czy owo sądowe zamieszanie ma przykryć to co dzieje się w mieście o tym w naszym materiale.
 2. Jedna sprawa już została umorzona. Tymczasem z tego samego art. 212 kodeksu karnego, czyli jak mówią jego krytycy artykułu, który wykorzystywany jest politycznie, akt oskarżenia przeciwko Jackowi T. oraz Patrycji O. skierowała naczelnik urzędu miasta, mieszkająca w gminnie Niemce, Magdalena Urbaś. To osoba, która znalazła zatrudnienie w naszym urzędzie po tym, jak burmistrzem został działacz PSL Krzysztof Paśnik.
 3. W Lubartowie obchodzono uroczystości upamiętniające Konstytucję 3-go maja. Czy i tym razem zamiast bieli i czerwieni, nad głowami czerwień i biel – o tym w naszym materiale. Już niedługo Spółdzielnia Mieszkaniowa zmienia zasady wydawania karnetów na siłownie. O szczegółach Prezes Jacek Tomasiak.
 4. "Witaj Maj, 3 Maj!". Z okazji z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na scenie sali widowiskowej PMDK wystąpili wychowankowie Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK. Koncert odbył się 4 maja.
 5. Po trzyletniej nauce, przerywanej lockdownami covidowymi nadszedł ten ważny dzień. 4 maja punktualnie o 9 tegoroczni maturzyści rozpoczęli zmagania z arkuszem egzaminacyjnym. O wrażenia po pierwszym dniu egzaminów zapytaliśmy maturzystów z naszego miasta.
 6. Marta Rodzik to już na pewno doskonale Państwu znana zawodniczka MKS Lubartów. W ostatnim czasie zdobyła V-CE Mistrzostwo Polski MMA 2022. To już kolejne wielkie osiągnięcie zawodniczki, ale mimo to nie zwalnia tempa i idzie po więcej.
 7. W miniony poniedziałek MKTR Relaks z Lubartowa zorganizowało Festyn 3 majowy – wydarzenie pełne atrakcji nie tylko dla miłośników jazdy na rowerze.
 8. W dniu 30.04.2022 r. o godz. 20:32 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Firlej.
 9. Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym także rowerzystów.
 10. Wiemy gdzie w tym roku odbędą się powiatowe dożynki. Władze powiatu Lubartowskiego powróciły do praktykowanej przed laty, wspólnej organizacji święta plonów. Tym razem dożynki odbędą się w Uścimowie.
 11. 30 kwietnia w Lubartowie doszło do dwóch pożarów przy garażach w okolicy Al. Tysiąclecia. O szczegółach kapitan Michał Mazur.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.