Informacje - edycja 605, 29.04.2022

28/04/2022

  1. Mając 18 lat można zostać radnym, gdy osiągniemy 25 wiosnę możemy zostać burmistrzem. Okazuje się, że według projektu burmistrza Lubartowa radni młodzieżowi mogli być nawet 5 lat starsi od radnych miejskich. Na absurd takiego zapisu zwrócił uwagę radny Jacek Tomasiak i okazało się, że miejscy urzędnicy nie widzieli w owym zapisie nic dziwnego, a część radnych zagłosowała nawet przeciwko poprawce Tomasiaka. Czy zatem radny, który będzie się jeszcze uczył i będzie miał 25 lat będzie mógł zasiadać także w Radzie Młodzieżowej, czy część kandydatów, którzy nie zostali wybrani do Rady Miasta pójdzie do szkoły, by zostać ale radnym młodzieżowym – o tym w naszym materiale.
  2. Dobiegają końca prace przy montażu szlabanów na spółdzielczych osiedlach. W najbliższych tygodniach rozpocznie się wydawanie pilotów oraz naklejek na szybę. Kiedy skończy się dzikie parkowanie przez samochody nie należące do mieszkańców spółdzielczych osiedli – o tym w naszym materiale.
  3. Od zeszłego tygodnia zmienia się tzw. standard telewizji naziemnej. Nie objął on jeszcze województwa lubelskiego. To co już ruszyło w Polsce u nas zmieni się już w czerwcu. Na co muszą się przygotować obiorcy sygnału ze spółdzielni mieszkaniowej – o tym w naszym materiale.
  4. Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. W całym kraju odbędą się uroczystości upamiętniające święto majowe. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie związanym z wonnym weekendem majowym.
  5. W dniu 25.04.2022 r. o godz. 01:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie posesji w miejscowości Wólka Zabłocka, gmina Serniki.
  6. Uchodźcy z Ukrainy od soboty mogą składać wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Wniosek jest elektroniczny i po ukraińsku. Dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w wyniku wczorajszego wypadku drogowego w Kozłówce. 21-letnia kierująca straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych i zachowaniu ostrożności.
  7. W ramach współpracy nawiązanej z Wojskową Akademią Techniczną, uczniowie klasy drugiej i trzeciej I LO w Lubartowie o profilu matematyczno- fizycznym oraz technikum informatycznego uczestniczyli w prezentacji oferty edukacyjnej uczelni.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.