Informacje - edycja 604, 22.04.2022

22/04/2022

  • To rzeka, która sprawi, że miasto zacznie funkcjonować, zacznie żyć, w tym miejscu, gdzie dzisiaj spacerują gołębie – to ważna wypowiedź dotycząca powrotu handlu do centrum miasta. Ta sama osoba powoływała się na kraje europejskie, gdzie taki handel jest prowadzony w centrum miasta. Od tamtych zapowiedzi upłynęło sporo rzeki w Wieprzu, na funkcji burmistrza jeszcze siedzi Krzysztof Paśnik a temat, który rozgrzewał do czerwoności emocje w Lubartowie, który obiecał w kampanii rozwiązać właśnie kończący swoje urzędowanie Paśnik, powrócił jak bumerang na ostatniej sesji rady miasta. O tym, co obiecywało środowisko Wspólnego Lubartowa przypomniał podczas obrad radny Jacek Tomasiak. Czy Paśnik oraz jego zaplecze ze Wspólnego Lubartowa przychylili się do wniosku Tomasiaka oraz czy w najbliższy wtorek zrobimy zakupy pod ratuszem – o tym w naszym materiale.
  • Podczas świątecznego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 7 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 104 kolizji drogowych.
  • By nie mieć przerwy w wypłacie 500+ na dzieci, trzeba złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze do końca kwietnia – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
  • W dniu 19.04.2022 r. o godz. 8:48 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na obwodnicy Lubartowa.
  • 2 lata więzienia grozi 54-latkowi, który w trakcie kłótni o drewno uderzył kuzyna siekierą w głowę. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala. Wobec sprawcy wystosowano wniosek o 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.