Informacje - edycja 602, 08.04.2022

08/04/2022

  1. Zanim przejdziemy do najnowszych informacji wyjaśniamy, że tydzień temu był 1 kwietnia i dwa z wyemitowanych zeszłotygodniowych newsów były żartem prima aprilis-owym. Czy to prawda, że burmistrz zrezygnował ze swojej funkcji oraz czy nad Lubartowem będą latać minisamoloty – o tym w naszym materiale.
  2. Po tym jak niewypałem zakończyło się ostatnie głosowanie nad budżetem obywatelskim jeszcze urzędujący burmistrz miasta Krzysztof Paśnik zrobił dokładnie to samo co w przypadku tzw. obywatelskiego niewypału czyli właśnie ostatniego budżetu obywatelskiego. Chodzi o wysokość środków, jakie zabezpieczone zostały na kolejną edycję budżetu obywatelskiego. Na tej samej sesji zaprezentowano sprawozdanie z wykonania budżetu obywatelskiego, w którym zabrakło wg. części radnych, istotnych informacji. Co przemilczano i co z wybranych przez obywateli inwestycji wykonał Paśnik – o tym w naszym materiale.
  3. 2 kwietnia odbyły się Międzynarodowe Jubileuszowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego z okazji 85-lecia Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego W Lublinie w tenisie stołowym. Uroczystość miała miejsce na hali sportowej na ul. Chopina w Lubartowie.
  4. Podczas e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych można załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Teraz usługa jest dostępna także w języku ukraińskim – o świadczeniach dla rodzin. Konsultacje realizuje kilka jednostek ZUS w Polsce, m.in. pracownicy Oddziału ZUS w Biłgoraju.
  5. 4 kwietnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie kilkudziesięciu wychowanków na specjalnych warsztatach poznało tajniki tworzenia palm wielkanocnych. O szczegółach w naszych informacjach.
  6. Firmy z regionu delegują do pracy za granicą coraz więcej osób. Potrzebują do tego zaświadczenia A1 z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od kwietnia wnioski o A1 można składać już tylko elektronicznie. To zmniejszy liczbę błędów we wnioskach i przyspieszy wydanie zaświadczenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.