Informacje - edycja 601, 01.04.2022

01/04/2022

Zaczynamy od sensacyjnej informacji, która z pewnością ucieszy wielu mieszkańców Lubartowa. Najprawdopodobniej już niebawem burmistrzem Lubartowa przestanie być Krzysztof Paśnik – powód to decyzja o zastąpieniu Kosiniaka Kamysz na funkcji prezesa PSL. O powrocie Paśnika na łono zielonej koniczyny liderzy PSL poinformowali 1 kwietnia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Kto stoi na czele zarządu Przedsiębiorstwa PEC? Czy jest nim prezes Zarządu Lech Kliza, czy też spółka posiada jeszcze nadprezesa? Odpowiedź na owe pytania jest niezwykle istotna szczególnie w chwili, kiedy podobno jak obiecuje burmistrz ciepło ma stanieć.

W związku z ogromnymi kwotami, jakie zażądały firmy za wynajem autobusów w mieście zrodził się nowy pomysł. Oznacza to, że po Lubartowie nie będą już jeździć auta, a zostaną zastąpione mininsamolotami, które nie dość, że kosztują mniej, to jeszcze nie będą musiały jeździć po dziurawych drogach. W mieście został już nawet powołany pełnomocnik ds. podróży podniebnych.

Podczas ostatniej sesji skarbnik miasta zasłynęła wypowiedzianym zdaniem „jak można być takim idiotą”. Podczas tej samej sesji Lucyna Biskup, podczas dyskusji o długach miasta nie była już taka wylewna. Nie wyzywała radnego zadającego pytania od idiotów, ale owa konwersacja nie należała do zbyt uprzejmych.

26 marca odbył się III Turniej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie pod Patronatem Mistrza FM Dawida Czerwa. Organizatorami tego wydarzenia była SM oraz Luks Lubartów.

27 marca w Lubartowie zorganizowano charytatywny kiermasz z którego całkowity dochód został przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy.

Za posiadanie substancji narkotycznych odpowie dwóch 26-latków, którzy zostali zatrzymani wczoraj do kontroli drogowej. Mężczyźni ukryli narkotyki w majtkach. Ponadto kierowca odpowie za kierowanie samochodem pod działaniem narkotyków.

Od 1 kwietnia rodzice dzieci będą mogli składać do ZUS wnioski o tzw. żłobkowe, czyli dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie dwóch nieletnich sprawców kradzieży e-papierosa. Nieletni uderzając i szarpiąc poszkodowanego ukradli mu elektronicznego papierosa, który jak się okazało, również nie był jego własnością.

Prawie 14 tys. mieszkańców województwa lubelskiego pracowało w ubiegłym roku na umowach o dzieło. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował pierwszy rok działania rejestru tych umów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.