Informacje - edycja 600, 25.03.2022

25/03/2022

  1. Jak można być takim idiotą – to wypowiedź jednego z pracowników urzędu miasta. Część z nas powie: „to niemożliwe, że coś takiego mogło paść na Sesji Rady Miasta”!!! A jednak, w ostatni wtorek obyło się coś, co miał być sesją, a chwilami przypominało awanturę pijanych przekupek na targu. Podczas tej samej awantury, jak z targowiska radny Grzegorz Gregorowicz wyłączył mikrofon radnemu Jackowi Tomasiakowi, a radny Piotr Kusyk wrzeszczał na radnego Marka Polichańczuka. Tak burzliwych obrad lubartowski ratusz jeszcze nie widział. Komu puszczają nerwy i czy radni to idioci – o tym w naszym materiale.
  2. „Bardzo dobre pytanie. Tyle że odpowiedzi brak bo burmistrz nie ma pojęcia co robić w sytuacji wojny. Smutne że brak zainteresowania radnych naszym bezpieczeństwem” – to opinia jednej z osób, która skomentowała to o co pytał na ostatniej sesji radny Jacek Tomasiak. A prezes spółdzielni mieszkaniowej pytał o to, czy w Lubartowie są schrony na wypadek wojny oraz czy w budżecie miasta są zabezpieczone środki dla mieszkańców Lubartowa jeżeli dojdzie do konfliktu zbrojnego. Gdzie możemy się schronić oraz czy miasto jest gotowe i mamy gotową infrastrukturę – o tym w naszym materiale.
  3. Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej ogłosił, że Od 28 marca znosimy obowiązek noszenia maseczek. Nie dotyczy on podmiotów leczniczych. Tu nadal jest obowiązek zakrywania twarzy.
  4. 19 marca o godz. 15:00 piłkarze z Lubartowa zagrali pierwszy mecz o punkty w 2022 roku. Podopieczni Grzegorz Białka na własnym boisku zmierzyli się z Orlętami Łuków.
  5. 17 marca 2022 odbył się wernisaż zbiorowej wystawy dzieci z pracowni plastycznej PMDK. KOLOROSKOP to cykliczna wystawa mająca na celu prezentację najpiękniejszych prac małych i młodych plastyków.
  6. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 28-letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski, który prowadził samochód, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponad pół promila alkoholu miała także 35-letnia kierująca z Firleja. Obojgu policjanci zatrzymali prawo jazdy.
  7. Świadczenie Mama4+ w woj. lubelskim pobiera już 2,5 tys. osób. Od marca świadczenie wzrosło do 1338,44 zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, kto może je pobierać i co ma wpływ na jego wypłatę.
  8. 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasów, ustanowiony przez ONZ. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Lasy a zrównoważona produkcja i konsumpcja”.
  9. Lubartowscy policjanci zatrzymali 40-latka, który poszukiwany był czterema listami gończymi. Mężczyzna od 7 lat ukrywał się przed organami ścigania za granicami kraju. Kiedy wrócił, dzielnicowy ustalił miejsce jego przebywania. Jednak nie chciał się tak łatwo oddać w ręce policjantów, bo zabarykadował się w mieszkaniu. 40-latek trafił już za kratki, gdzie ma łącznie 3,5 roku odsiadki.
  10. Od soboty (26 marca) uchodźcy z Ukrainy będą mogli składać elektroniczne wnioski o 500+ na dzieci. Osobom, które potrzebują z tym pomocy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewni ją w swoich jednostkach. W najbliższy weekend (26-27 marca) placówki ZUS w regionie będą otwarte dla obywateli Ukrainy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.