Informacje - edycja 599, 18.03.2022

18/03/2022

  1. Ciepło z PEC tańsze od gazu – tak krzyczał tytułem na pierwszej stronie miejski organ samorządowy. Tymczasem ten sam PEC rezygnuje z ogrzewania węglem wyłączając kilka kotłów na rzecz – i tu prosimy o uwagę zastąpienia owych kotłów – kotłami zasilanymi gazem. Na owe zmiany PEC ma zamiar wydać prawie 16 mln. zł, i zaciągnąć największy w historii spółki kredyt wart kilka milionów złotych. Mimo, że projekt nie został jeszcze rozpoczęty, burmistrz Krzysztof Paśnik zapowiedział obniżkę ciepła. Czy owa obniżka jest realna, i czy z ową obietnica będzie tak, jak z obietnicami wyborczymi kończącego urzędowanie Paśnika oraz czy ktoś źle oszacował koszty inwestycji w PEC – o tym w naszym materiale.
  2. Dobiegają końca prace przy instalacji szlabanów na osiedlach spółdzielni mieszkaniowej. Urządzenia zamontowane są już zainstalowane na os. Lubelska i 1-go Maja oraz Zacisze. Na os. Cicha montowane są ostatnie dwie zapory. O tym, kiedy system zostanie uruchomiony w naszym materiale.
  3. Lubartowscy policjanci zatrzymali 46-laltka z Lubartowa u którego w mieszkaniu znaleziono narkotyki. Funkcjonariusze ujawnili prawie 700 działek marihuany oraz ponad 120 tabletek z metaamfetaminą. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznych ilości środków narkotycznych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
  4. Uchodźcy z Ukrainy już niedługo będą mogli ubiegać się do świadczenia na dzieci w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Trwają przygotowania do uruchomienia wniosków. Do wniosku potrzebny będzie m.in. polski numer PESEL, który nadają uchodźcom gminy.
  5. W dniu 13.03.2022 r. o godz. 16:32 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Serniki.
  6. Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Michów, którzy kłusowali na jastrzębie. Proceder został przerwany dzięki wspólnym działaniom policjantów i funkcjonariuszy Straży Leśnej. 14 marca obaj mężczyźni zostali zatrzymani.
  7. Niebawem Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę tzw. trzynastek dla emerytów i rencistów. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze razem z kwietniowymi emeryturami i rentami. Jakie to będą kwoty?

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.