Informacje - edycja 595, 18.02.2022

18/02/2022

  1. Był już Szlabanowy Ninja, był już Kebabowy Gang – i choć zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku sprawcy tego co uczynili zostali ukarani przez sąd, to dzisiaj wracamy do tematu uszkodzeń szlabanów. Po prawie rocznej przerwie, w ostatnią niedzielę, wieczorową porą przemieszczał się ulicami być może brunet, być może blondyn – to co uczynił najbardziej przypomina postepowanie szalonego rycerza Don Kichota. Czy zamroczony trunkiem błędny rycerz zdobył serce Dulcyne oraz dlaczego zamiast z wiatrakami walczył ze szlabanem – o tym w naszym materiale.
  2. Już drugi raz grupa radnych opozycyjnych zaproponowała zakup sprzętu dla lubartowskiego szpitala, który to sprzęt mógłby ratować nam wszystkim życie. Co ciekawe radni PiS-u oraz Wspólnego Lubartowa po raz drugi zagłosowali przeciw jakże ważnej inicjatywie. Ci ciekawe już po raz drugi ważnej inicjatywy nie poparł Teodor Czubacki, który podczas głosowania poprawki zniknął z posiedzenia Rady Miasta.
  3. Niecodzienny widok mogli spotkać w niedzielny wieczór mieszkańcy Lubartowa. Kierowca busa wiózł przez kilka ulic mężczyznę, który leżał na….dachu jego auta. Okazało się, że gdy kierowca przepuszczał pieszych na przejściu, intruz wskoczył na maskę mercedesa niszcząc szybę, a potem wszedł na sam dach i nie chciał zejść. Wystraszony kierowca przyjechał z delikwentem pod samą komendę, by tam szukać pomocy.
  4. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do wysłuchania i obejrzenia koncertu Młodzieżowego Studia Piosenki pt. "Muzyczne Walentynki". Jego premiera online będzie miała miejsce 14 lutego 2022 r. o godz. 14.00 na kanale PMDK na Youtube.
  5. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 19 z drogą powiatową w kierunku miejscowości Nowodwór.
  6. 1 marca rozpocznie się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych coroczna waloryzacja emerytur i rent. W tym roku świadczenia wzrosną o 7 procent.
  7. Trzy próby oszustwa - na szczęście nieudane - w ostatnim czasie miały miejsce w powiecie lubartowskim. Oszuści dzwonili do urzędów, podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i próbowali przekonać pracowników do przelewu pieniędzy. Na szczęście urzędnicy byli czujni i nie dali się oszukać.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.