Informacje - edycja 594, 11.02.2022

11/02/2022

  1. Po tym, jak w zeszłym tygodniu nasza stacja jako pierwsza poinformowała o ogromnych podwyżkach ciepła produkowanego przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej tematem wysokich opłat zajęły się lokalne media. O tym, że cena za ciepło z PEC wzrośnie potwierdził prezes Lech Kliza oraz przewodniczący Rady Nadzorczej w PEC Maciej Polak. Nie do końca wiadomo, co mieszkańcom chciał zakomunikować burmistrz Krzysztof Paśnik. Raz twierdzi, że nastąpiła podwyżka taryfy na ciepło, by chwilę później komunikować graficznie, że najprawdopodobniej to co wzrosło, jednak spada. Który z komunikatów jest wiarygodny oraz ile dokładnie stracimy po podwyżkach z PEC – o tym w naszym materiale.
  2. Spółdzielnia cofnęła wypowiedzenie umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Oznacza to, że w przyszłym sezonie grzewczym ciepło do bloków popłynie z miejskiej spółki. Co dalej z plami spółdzielni związanymi z rezygnacji z wg zarządu spółdzielni drogiego miejskiego ciepła oraz dlaczego cofnięto wypowiedzenie – o tym w naszym materiale.
  3. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że w spółdzielni rusza wymiana wodomierzy. Dzisiaj potwierdzamy, że od najbliższego poniedziałku pierwsze urządzeń będą wymieniane na os. Popiełuszki. O tym, w których blokach oraz w jakich godzinach pojawią się pracownicy w celu wymiany starych urządzeń – o tym w naszym materiale.
  4. Parafia Św. Anny, uzyskała od Powiatu Lubartowskiego działkę o powierzchni 3.7 ara. W tym miejscu ma powstać nowe hospicjum.
  5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjrzał się absencji chorobowej z ubiegłego roku. Mieszkańcy regionu nieco rzadziej korzystali ze zwolnień lekarskich niż w 2020 roku. Mniej było też zaświadczeń wystawianych z powodu Covid-19.
  6. Zespół szkół numer 2, kolejny raz podróżuje po świecie dzięki programowi Erasmus+.
  7. Tym razem padło na Hiszpanię Ostatnia okazja na zapisanie swojego dziecka na ferie z MKS Lubartów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.