Informacje - edycja 591, 21.01.2022

21/01/2022

  1. W 2021 roku burmistrz Lubartowa przegrał dwie sprawy sądowe. Jedna dotyczyła skrywanej opinii prawnej – druga to przegrana z pracownikiem Urzędu Miasta. Dlaczego przypominamy tamte wydarzenia, bo właśnie dobiega kolejna sprawa założona przez kolejnego pracownika Urzędu Miasta. W najbliższych miesiącach Sąd przesłucha Krzysztofa P., i zapewne tuz po wakacjach dowiemy się czy P. stosował mobbing wobec byłej kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego.
  2. „Chciałbym (…) Zacząć wydawać środki budżetowe, które są pieniędzmi nas wszystkich na drogi i chodniki a nie na remont dopiero, co wybudowanej fontanny” – to wypowiedź kandydata Krzysztofa Paśnika tuż przed wyborami. „Ja na pewno nie zgodzę się, żebym był pierwszym burmistrzem, który wstrzyma realizację budżetu obywatelskiego” – to dla odmiany wypowiedź nie kandydata, a wybranego już burmistrza Paśnika. Czy przywołane cytaty oznaczają, że stało się inaczej niż nas zapewniał autor owych obietnic. Niestety tak. Podczas ostatniej sesji usunięto z budżetu miasta inwestycje, jakie wybrali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego, a wprowadzono tak krytykowany remont fontanny. Czy zrobili to rani, czy tez owe zmiany zaproponował autor przywołanych obietnic – o tym w naszym materiale.
  3. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Sztab z Lubartowa przygotował na ta okazje wiele atrakcji.
  4. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 20-latkom z Kamionki, którzy ukradli samochód mieszkańcowi tej samej miejscowości. Dzięki szybkim i zorganizowanym działaniom policjantów skradzione auto zostało odzyskane.
  5. ZUS przypomina, że do wniosków o dodatek osłonowy wypłacany przez gminy nie są potrzebne zaświadczenia z ZUS. W ostatnich dniach klienci masowo po nie przychodzą do naszych placówek, tymczasem gmina ma obowiązek samodzielnie pobrać potrzebne jej dane, bez angażowania klienta.
  6. Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Kock. Z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z wydziału ruchu drogowego lubartowskiej komendy. Okazało się, że kierował oplem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków a także bez uprawnień. Przy sobie również posiadał amfetaminę. 25-latek został zatrzymany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.