Informacje - edycja 590, 14.01.2022

14/01/2022

Przekroczenie uprawnień przez przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza oraz radnego a zarazem szefa komisji budżetowej Jacka Bednarskiego, ponadto złamanie prawa podczas odwoływania, ale co istotne także podczas powoływania radnych do komisji – to kolejne argumenty za unieważnieniem uchwał dotyczących m.in. przyjęcia budżetu na 2022 rok. Nasza redakcja dotarła do kolejnych wyroków sądów, które zapewne muszą niepokoić szczególnie ratusz – dlaczego, bo uchylenie przez wojewodę tak ważnej uchwały może doprowadzić do paraliżu a wręcz naruszenia przepisów o dyscyplinie finansów publicznych. Okazuje się, że nikt nie miałby żadnych możliwości zaskarżenia uchwał gdyby, nie, jak to mówią radni opozycyjni, ogromny bałagan podczas ostatniej sesji.

Zapewne już niebawem o naszym mieście po raz kolejny będzie głośno w całej Polsce – dlaczego, bo okazuje się, że pomysł lubartowskiego ratusza z lutego, czyli z prawe ponad roku nabiera rumieńców. My także nabieramy rumieńców w chwili kiedy do naszych uszu dociera, że jak wszystko na to wskazuje już lada chwila zapadną decyzje dotyczące budowy chodnika z ponad milion. O tym, że to jeszcze rok temu wydawało się raczej żartem – dzisiaj nabiera realnych kształtów.

Smród a za chwile w naszych śmietnikach pojawią się gryzonie – skarżą się mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Lubartowie. Mieszkańcy wskazują, że od ponad miesiąca z altan nikt nie odebrał tzw. odpadów zielnych i kuchennych. Rozmawiałem już z dyrektor Ewą Badyoczek i otrzymałem zapewnienie, że do końca tygodnia śmietniki zostaną uprzątnięte – informuje nas prezes Jacek Tomasiak.

Na zajęcia przy na siłowni przy ul. Zielonej chętnych jest prawie pół tysiąca osób. Niestety cześć mieszkańców pobrała wejściówki i nie pojawiła się na ćwiczeniach lub masarzach. Zarząd spółdzielni apeluje o to, aby nie blokować innym chętnym możliwości skorzystania z zajęć.

DK 19 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w którym śmierć poniósł jeden z uczestników wypadku. Aktor z Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

W dniu 10 stycznia w jednej z ferm indyków w Gminie Uścimów stwierdzone zostało ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI. Emerytury i renty w kwotach do 4920 zł brutto od stycznia wypłacamy w wyższych kwotach „na rękę” z powodu zmian podatkowych Polskiego Ładu. 7 stycznia 2022 r. Minister Finansów wydał dodatkowo rozporządzenie, które sprawia, że Polski Ład będzie neutralny finansowo dla świadczeń w przedziale 4920-12800 zł brutto.

6 stycznia odbyła się premiera inscenizacji "Pójdźmy i my" przygotowana przez Pracownie Inicjatyw Kulturalnych PMDK w Lubartowie

W wydziale komunikacji w starostwie nadchodzą duże zmiany. Maja one zmniejszyć kolejki przy załatwieniu spraw oraz ułatwić petentom wydawanie potrzebnych dokumentów. O szczegółach w naszym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.