Informacje - edycja 589, 07.01.2022

07/01/2022

  1. Takiej awantury, jaka została wywołana podczas ostatniej sesji nie pamiętają ani mury ratusza, ani szpalty stronic protokołów z posiedzeń rady. Po raz pierwszy w historii Lubartowa zdarzyło się, aby prawie połowa rady miasta odmówiła udziału w głosowaniu nad budżetem miasta. Sama sesja bardziej przypominała chaos niż uporządkowane obrady. Radni, którzy nie wzięli udziału, w jak to określili farsie, skierowali już wniosek do wojewody o unieważnienie, ich zdaniem niezgodnych z prawem obrad oraz uchwał, które były podejmowane, wg. wnioskodawców z rażącym naruszeniem prawa.
  2. Lubartowscy policjanci zabezpieczali 2 stycznia miejsce zdarzenia drogowego w Mieczysławce. Kierujący ciężarówką stracił panowanie and samochodem, zjechał częściowo poza jezdnię i zablokował drogę krajową numer 19. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
  3. Od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski o nowe świadczenie – rodzinny kapitał opiekuńczy. Do tej pory mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli już ponad 5,2 tys. wniosków o RKO – w zaledwie 2,5 dnia.
  4. Zawiadomienie o zaginięciu 42-letniego mieszkańca gminy Ostrówek zgłosiła 2 stycznia w godzinach wieczornych żona. Mężczyzna miał wyjechać z domu swoim samochodem i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. W trakcie trwających poszukiwań 42-latek został odnaleziony po kilku godzinach przez policjantów z Komisariatu Policji w Kocku. Kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
  5. Zderzenie z sarną, łosiem, dzikiem lub też innym dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Dlatego, poruszając się drogą biegnąca przez tereny leśne należy zachować szczególną ostrożność i czujność. Doświadczył tego jeden z mieszkańców naszego powiatu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.