Informacje - edycja 588, 30.12.2021

31/12/2021

Kończy się 2021 rok, rok który zapamiętamy jako rok wyroków, spraw sadowych oraz kolejnych podwyżek. Niestety to rok, który zapamiętany zostanie, jako 12 miesięcy, które zniszczyły obywatelskość lubartowian. Przed nami nowy rok, rok w który wkraczamy ze świeżo uchwalonymi podwyżkami podatków.

Zupełnie inaczej minął rok w Spółdzielni Mieszkaniowej. W 2021 roku otwarta została największa w mieście inwestycja przy ul. Zielonej. Spółdzielnia otrzymała kolejne środki z funduszy unijnych tym razem na fotowoltaikę, a w nowy rok mieszkańcy wejdą z obniżonymi czynszami.

Rok 2021 zaczął się od podwyżki wody i ścieków a także opłat za parkowanie, kończy się podwyżką podatków. Patrząc na decyzje lubartowskiego samorządu wielu z nas chciałoby, aby ów rok się już zakończył. Jednak z drugiej strony z pewnością jest osoba, która jest zadowolona szczególnie z ostatnich decyzji jakie zapadły w ratuszu - to Krzysztof Paśnik, który od stycznia będzie zarabiał o wiele więcej niż do tej pory. Podczas, kiedy – cytując klasyka, lubartowianie zostali ograbieni, poprzez podniesienie podatków, to ponownie cytując klasyka, część zagrabionych pieniędzy pójdzie na obsługę grabionych. Kontynuując ową retorykę warto przypomnieć, że podwyżka dla burmistrza – i tu prosimy o uwagę, w stosunku do uchwały z 2018 roku, w przypadku wynagrodzenia zasadniczego wyniesie 106%.

W święta na chodnikach w Lubartowie można było wywinąć orła! – to fragment publikacji na stronie internetowej Wspólnoty Lubartowskiej. Wracając z pracy rano w Boże Narodzenie widziałam, jak pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej posypywali chodniki piaskiem. Wielki szacun dla nich. Inne firmy odpowiedzialne za stan dróg spały po pasterce – to wpis Danuty Pietrzeli, na tej samej stronie. Dlaczego w mieście znowu było ślisko i jak to się stało, że tylko pracownicy Spółdzielni zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców – o tym w naszym materiale.

Tuż przed świętami, w nocy z 22 na 23 grudnia w domu jednorodzinnym w Rokitnie wybuchł pożar. Zniszczeniom uległo całe wnętrze włącznie z pracownią świec zapachowych, która była głównym źródłem dochodów.

Przed nami oczekiwana noc sylwestrowa, czas szampańskiej zabawy. Wiele osób chce ten czas przeżyć w niezapomniany i huczny sposób. Niestety często niewłaściwe posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi może zakończyć się poważnym uszkodzeniem ciała. Wart więc zadbać o to, aby nasza noworoczna zabawa była bezpieczna.

Najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu przyczyniło się do śmierci 62-latka, którego załoga karetki pogotowia 23 grudnia przewiozła do szpitala. Mężczyzna znaleziony został niedaleko drogi krajowej numer 19 w Kunowie.

PMDK w Lubartowie zaprasza na bożonarodzeniowy koncert "Pastorałko nieś się biała", który przygotowali wychowankowie i nauczyciele placówki. Podobnie, jak w ubiegłym roku, z powodu trwającej pandemii koncert zostanie udostępniony internautom w wersji online.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi Lubartowa, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, był pod działaniem alkoholu i kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Aby uniknąć kontroli 31-latek kierujący BMW „wybiegł” z samochodu i zamknął się w garażu.

Część przedsiębiorców z branży rozrywkowej będzie mogła skorzystać w ZUS z kolejnej tarczy antykryzysowej: zwolnienia ze składek za grudzień 2021 r. i jeszcze jednego świadczenia postojowego.

W ciągu minionych dwóch świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 3 wypadków drogowych w których 4 osoby zostały ranne. Pomimo trudnych warunków drogowych w postaci zaśnieżonej lub częściowo oblodzonej nawierzchni nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.