Informacje - edycja 587, 24.12.2021

24/12/2021

Na tydzień przed podjęciem jednej z najważniejszej uchwały – czyli decyzji w jaki sposób zostaną wydane nasze pieniądze, nic nie było wiadomo. Na komisji budżetowej, nie pojawił się autor uchwały czyli burmistrz. Skarbnik miasta dla odmiany nie wiedziała, czy Krzysztof Paśnik zaproponuje jakiekolwiek zmiany w owym dokumencie. Mało tego skarbnik, która na komisji miała omówić projekt budżetu, nie widziała jakie propozycje do owego dokumentu przedłożyli radni. Członkowie komisji zażądali dostarczenia i omówienia na komisji owych wniosków. Okazuje się, że budżet na wczorajszej sesji nie powinien być głosowany – dlaczego, bo zgodnie z odrębnymi przepisami radny Jacek Bednarski zwołał kolejne posiedzenia komisji za późno.

Mieszkańcy Lubartowa wybrali, ratusz miał to co uzyskało ogromne poparcie tylko wykonać. Jednak czy tylko? To ważne pytanie, szczególnie w świetle tego co się NIEwydarzyło w 2021 roku. Mowa o budżecie obywatelskim, nie tym ostatnim, który zakończył się skandalem z usunięciem kilku projektów z katy do głosowania, ale tym wcześniejszym, tym z 2020 roku, który głosowany był jeszcze we wrześniu 2020 roku. Minął już ponad rok od głosowania, a na osiedlu Popiełuszki wciąż nie ma ani palcu zabaw, ani siłowni. Na os. Kopernika nie ma boiska, a przy szkole nr 1 do dzisiaj zamiast miasteczka rowerowego straszy pobojowisko. Czy zatem obietnice o realizacji Budżetu obywatelskiego były, jak to mówił jeden z radnych jedynie słodzeniem i kadzeniem – o tym w naszym materiale.

18 grudnia odbyła się Gala MCF7 „Ertons Fight Night” w Lubartowie. Zawodnicy zmierzyli się w walce na zasadach Kickboxingu. Na gali nie zabrakło zawodników z Lubartowa. Świetnie zaprezentowali się reprezentanci MKS Lubartów.

22 grudnia odbyła się XIV edycja konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego, którego celem jest wyróżnienie najlepszych lokalnych przedsiębiorców oraz producentów rolnych. W tym roku statuetkę otrzymało przedsiębiorstwo: Auto Service Jublewscy.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne policjanci zwracają uwagę na ostrożną i bezpieczną jazdę. Przez zmienną aurę i niedostosowanie prędkości 19 grudnia w Łukówcu doszło do dachowania samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

23 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbył się briefing prasowy w ramach projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów-Parczew”.

Zmiany podatkowe, które wchodzą w życie w 2022 roku, wpłyną na wysokość świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 95 procent emerytów i rencistów od stycznia będzie otrzymywać wyższe świadczenia „na rękę”.

17 grudnia na sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie odbył się uroczysty finał XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Opowieści wigilijne".

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.